יצירת קשר
לכל שאלה חייגו:
03-5174455

ביטוח לאומי פיצויי פיטורין

רוב הסיכויים שהמושג 'ביטוח לאומי' לא חביב עליכם ומעלה בכם צמרמורת רק מהמחשבה על כל הבירוקרטיה והסחבת שהגוף הזה מביא עמו. למרות זאת, חשוב לזכור שהמוסד לביטוח לאומי קם במטרה לעזור לאנשים לקיים חברה שיוונית וצודקת. מטרת הגוף הזה היא לסייע לאנשים הזקוקים לו במקרים שהם לא יכולים לכלכל את עצמם לשמור על רמת חיים בסיסית וגם לעמוד לצד אנשים במקרים של אבטלה, יתמות, תאונות ועוד.

חשוב לזכור שהביטוח הלאומי הוא שם עבור כל שכבת האוכלוסייה, גם השכבות החזקות יותר, ומכיוון שהגלגל מסתובב ואין לדעת מתי תזדקקו לסיוע מהביטוח הלאומי, חשוב להכיר את הגוף הזה, את מטרותיו ואת ההתנהלות שלו.
המאמר הבא יעסוק בהתנהלות מול ביטוח לאומי במקרים של פיטורים ויסביר את התהליך של קבלת דמי אבטלה מהביטוח הלאומי.

ביטוח לאומי פיצויי פיטורין

מי זכאי לפיצויים על פי חוק פיצויי פיטורין?

על פי חוק פיצויי פיטורין, אם עבדתם שנה ברציפות אצל מעסיק או במקום עבודה ופוטרתם, אתם זכאים לפיצויים. אם פיטרו אתכם קרוב לסיום השנה הראשונה שלכם כדי לא לשלם לכם, גם אז אתם זכאים לפיצויים, אלא אם כן הוכח אחרת. אם אתם עובדים עונתיים ופוטרתם לאחר שתי עונות, גם אז אתם זכאים לפיצויים. אם העבודה שלכם הופסקה בעקבות שירות צבאי, חופשה שנתית המגיעה לכם, שביתה או השבתה, תאונה או מחלה אז מגיעים לכם פיצויים. אישה שהתפטרה תשעה חודשים לאחר לידה על מנת לטפל בילד, גבר שנאלץ להתפטר על מנת לטפל בילד בשל נכות או מחלה של בת הזוג זכאים לפיצויים. בנוספים זכאים לפיצויים בשל הספקת עבודה עקב ימי אבל, מוות של המעסיק, תאגיד שפורק, מצב בריאותי שלכם או של בן משפחה שהצדיק את הפסקת העבודה ועוד.

אם פוטרתם ממקום העבודה ישנם זכויות נוספות שמגיע לכם לממש. לחצו כאן לקריאה.

מה זה בכלל דמי אבטלה?

דמי אבטלה הם קצבה המגיעה רק לעובדים שכירים שעבדו במקום מסיום מעל חצי שנה. הקבצה נקבעת לפי שכרו של העובד לפני הפיטורים והביטוח הלאומי משלם לעובד במשך תקופה אחוז מסיום מהשכר הקודם שלו. יש לציין כי דמי אבטלה מגיעים גם לעובדים שהתפטרו.

איך מקבלים אותם?

כפי שנאמר, הגוף שמסייע בקבלת דמי אבטלה הוא הביטוח הלאומי. הביטוח הלאומי חייב לתת דמי אבטלה 90 יום לאחר הפיטורים. ההמלצה שלנו היא להגיע לביטוח הלאומי עם מכתב הפיטורים כהוכחה, כי יכול מאוד להיות שהדבר יאפשר לכם זכאות לדמי אבטלה מהרגע בו ההעסקה הסתיימה. מכתב פיטורים פיזי יסייע לכם מאוד לקבל את דמי האבטלה שלכם על המקום, במהירות ולמנוע סחבת בירוקרטית מתישה ומעצבנת.
ישנם ארבעה תנאים לקביעת הזכאות לדמי אבטלה: גיל המבקש הוא בין 20 ל-67, המבקש השלים תקופת עבודה של שנה מלאה לפני האבטלה (לא רק במקום העבודה ממנו פוטר), המבקש מובטל בזמן הגשת הבקשה, המבקש נרשם בלשכת התעסוקה ומתייצב בה בהתאם לתקנון.

ומה אם זה לא הולך חלק?

לא בכדי פתחנו את המאמר הזה באמירה שהמושג 'ביטוח לאומי' מאיים על אנשים רבים.
עם כל הכוונות הטובות של הגוף הזה, ואכן יש כאלו, מדובר בגוף גדול ומסורבל. פעמים רבות התנהלות מול הגוף הזה היא קשה ומייאשת. במקרי פיטורין בהם אתם לא מצליחים להסתדר לבד, אנו ממליצים בחום להיעזר בעורך דין ביטוח לאומי. עורך דין ביטוח לאומי בקיא בכל הכללים הדינים והחוקים, מכיר את הגוף הזה על בוריו וידע לייצג אתכם בצורה נאמנה מולו ולעזור לכם לקבל את מה שאתם זכאים לו. זאת ועוד, סיוע של עורך דין ביטוח לאומי ימנע מכם סחבת, עצבים ועיכובים ויחסוך לכם זמן יקר. 

מספר מדרגים:2 דירוג ממוצע:5

לייעוץ בנושא דיני עבודה
ללא כל התחייבות מצדכם
השאירו כאן פרטים ונחזור אליכם מיד:

לוי אשכול 68 קרית אונו, קומה 8 בניין B
03-5174455
03-5174456
OFFICE@shalombarlaw.com