יצירת קשר
לכל שאלה חייגו:
03-5174455

עורך דין זכויות עובדים

עורך דין זכויות עובדים שנלחם עבורכם!

פגעו בזכויות הבסיסיות שלך כעובד? צריך הגנה משפטית מקצועית של עורך דין זכויות עובדים שבאמת איכפת לו ונלחם על הזכויות שלך

✔️ למעלה מ-15 שנה בייצוג עובדים

✔️ בקיאות חסרת תקדים בזכויות העובד

✔️ ייעוץ וייצוג עובדים בתביעות משפטיות

✔️ מתן שירות איכותי ומקצועי לכל לקוחותינו

✔️ ליווי עובדים באופן אישי וישיר לאורך כל הדרך

 

עוד מימיה הראשונים של מדינת ישראל התפרסמה מדינת היהודים בשל חוקי העבודה המורחבים שבה, כאלו אשר הקנו לעובדים עוד במחצית המאה ה- 20 זכויות אשר אולי כיום נראות לנו מובנות מאליהן – אך כאלו שהיו לגמרי פורצות דרך בעודן מהוות מודל ודוגמה לשאר העולם הנאור בזמנו.

מנגד, דווקא לאור המוניטין הרב של חוקי העבודה בישראל מפתיע לגלות כי חלקים ענקים בציבור העובדים אינם מודעים כלל לעצם קיומן של זכויות עובדים ותנאי העסקה, כמו גם מה הן מונות או מאפשרות לעובד הפשוט.

החשיבות של עורך דין זכויות עובדים

בעולם שבו סכסוכי עבודה ושינויים תכופים בשוק העבודה הם מציאות יומיומית, עורך דין זכויות עובדים מהווה עוגן חשוב להגנה על הזכויות העובדים. בעידן זה, שבו זכויות רבות נפגעות, תפקידו של עורך דין מתמחה בזכויות עובדים, כמו עו"ד שלום בר, הופך לבלתי נפרד מהמאבק לשמירה על פרנסה הוגנת לעובדים בכל תחום וענף.

איך עורך דין זכויות עובדים יכול לעזור לכם?

  • שמירה על תנאי עבודה: עובדים המורגלים בתנאי עבודה מסוימים ובהטבות הנובעות מוותק ואמון יכולים למצוא את עצמם במצב שבו תנאים אלו נפגעים עקב מגוון סיבות. עורך דין מומחה יכול לסייע בהגנה על זכויות אלו ובשימור המעמד המקצועי והכלכלי של העובדים.
  • הגנה על זכויות נשים בעבודה: נשים, במיוחד אימהות ונשים בהריון, נתקלות לעיתים באתגרים ייחודיים בשוק העבודה. מידע והגנה משפטית על ידי עורך דין מנוסה יכולים להבטיח את זכויותיהן, כולל שעת הנקה ותנאים נוספים המגיעים להן על פי חוק.
  • שימוע לפני פיטורין: אפילו כאשר פיטורים נראים כבלתי נמנעים, חשוב לזכור כי לעובדים יש זכות להליך שימוע הוגן. עורך דין זכויות עובדים יכול לייצג אתכם בהליך זה, להבטיח שקולכם יישמע ולהגן על זכויותיכם.
  • פיצויים עקב פיטורין: אם הגיעו לשלב של פיטורים, חשוב לוודא שאתם מקבלים את כל הפיצויים המגיעים לכם. עורך דין בעל ניסיון יוכל לנהל למענכם את המשא ומתן עם המעסיק ולהבטיח את מלוא הזכויות הכלכליות בעת סיום העסקתכם.

הגנה על זכויות עובדים היא משימה מורכבת הדורשת הבנה עמוקה של חוקי העבודה והמציאות התעסוקתית. עורך דין זכויות עובדים מספק את הידע, הניסיון וההגנה המשפטית הדרושים כדי להבטיח את הגנת הזכויות והאינטרסים של עובדים בשוק העבודה המתפתח.

איזה סוגי עובדים יש?

בהמשך לכך, בטרם נמנה את הייחודיות והיתרונות של כל עובד כשלעצמו, חשוב לציין כי קיימים מגוון סוגים שונים של עובדים במשק. כלומר, החוק מתייחס בצורה שונה לעובדים אשר פועלים כשכירים לעומת עובדים שמחזיקים בעסק עצמו (קרי מעסיקים), כאשר גם בתוך קטגוריית השכירים ישנן תת מחלקות כדוגמת עובדים שעתיים (המקבלים שכר על בסיס שעה) לעומת עובדים המקבלים תמורה חודשית.

יתרה מכך, עוד קבוצה אשר ניתן לה דגש מיוחד, כמו גם קבוצה אשר לעתים רבות זכויות עובדים אינן מתקיימות בעניינם, היא קבוצת עובדי הקבלן. החשיבות בהכרת זכויות בעבור עובדי קבלן היא גבוהה במיוחד בעיקר מכיוון שמדובר במקצועות פחות רווחיים, כאשר בהתאם העוסקים בהם לרוב אינם מודעים עד תום לאשר מגיע להם.

דמי נסיעה

זכות ראשונה אשר עובדים רבים אינם מממשים – היא זו הנוגעת לקיומם של דמי נסיעה בעבור עובדים הנאלצים לעשות שימוש בתחבורה ציבורית על מנת להגיע למקום העבודה עצמו. כלומר, נקבע כי מעסיק מוכרח לספק לעובדיו סכום שעומד על לפחות 22.6 ש''ח עבור כל יום עבודה.

הפסקות במהלך יום העבודה עצמו

כמו כן, כל עובד אשר עובד למשך 8 שעות זכאי לקבלת הפסקה של לפחות 45 דקות, כאשר בערבי חג ההפסקה מתקצרת בהתאם לקיצורו של יום העבודה לכדי 30 דקות בלבד.

בנוסף לכך, הפסקות קצרות כדוגמת הפסקת סיגריה, הפסקת התאווררות וכדומה אינן מהוות הפסקות רשמיות וכאלה אשר המעסיק אינו רשאי להפחית משכר עובדיו בעקבות קיומן.

קבלת הסכם עבודה – חובה על כל מעסיק

יתרה מכך, במסגרת זכויות עובדים ותנאי העסקה, על כל מעסיק קיימת החובה להעביר לעובדיו הסכם העסקה במסגרת 30 הימים מתחילת העסקתו. באותו הסכם אמורים להיות מפורטים כלל התנאים וההסכמים שאליהם הגיעו המעסיק והעובד, המטרה של כך היא להבטיח שהעובד יהיה מודע לעת בה התחיל לעבוד, האם עבודתו קצובה מראש, כמו גם את תיאור התפקיד, שמו של ממונה הישיר מעליו, ימי חופשה ומחלה שמובטחים לו ועוד.

למעשה מדובר במסמך שמשמש כחוזה בין המעסיק לעובד, וכזה אשר לאור הפרת חלק ממנו יכול העובד בעת מאוחרת יותר לבוא בדין וחשבון עם המעסיק – בין אם באמצעות דרישה לקיום אשר נכרת עימו בהסכם ובין אם באמצעות הגשת תביעה דרך בית הדין לעבודה.

עורך דין זכויות עובדים

קבלת שעות נוספות

כאשר אתם עובדים בעבודה אשר מתנהלת באמצעות משמרות או דרך סבבי עבודה קבועים, חשוב לוודא שמשך העבודה שלכם לא נגרר למעבר לשעות המותרות בחוק, כמו גם כי אתם מקבלים תמורה הולמת לעבודה במסגרת שעות נוספות.

כלומר, עבור מקום עבודה בו ישנו 6 ימי עבודה מעבר ל- 8 שעות העסקה על המעסיק לשלם בהתאם שעות נוספות, כאשר בעבור מקום בו ישנם רק 5 ימי עובדה שבועיים ניתן לעבוד עד 9 שעות מבלי לכרוך זאת בתשלום שעות נוספות.

עורך דין שלום בר: הבחירה הנכונה להגנה על זכויותיכם

בעולם שבו המאבק על זכויות עובדים נמצא בחזית היומיומית, משרדו של עורך דין שלום בר מציע לכם לא רק מומחיות משפטית בלתי מתפשרת אלא גם תמיכה אישית והבנה עמוקה של הצרכים והאתגרים המיוחדים של כל לקוח.

עם שנים של ניסיון בהגנה על זכויות עובדים, עורך דין בר וצוותו מצטיינים בפתרון סכסוכי עבודה, תוך שמירה על הגינות, מקצועיות ותוצאות מיטביות ללקוחותיהם.

אם אתם נתקלים בקונפליקט עבודה, מרגישים שזכויותיכם כעובדים נפגעות, או פשוט מחפשים ייעוץ מקצועי בנושאים תעסוקתיים – הגעתם למקום הנכון.

אל תחכו לשינוי להתרחש מעצמו; פנו אלינו עוד היום לקבלת ייעוץ, ונפעל יחד להבטחת זכויותיכם ועתידכם המקצועי.

מספר מדרגים:5 דירוג ממוצע:4.4

לייעוץ בנושא דיני עבודה
ללא כל התחייבות מצדכם
השאירו כאן פרטים ונחזור אליכם מיד:

לוי אשכול 68 קרית אונו, קומה 8 בניין B
03-5174455
03-5174456
OFFICE@shalombarlaw.com