יצירת קשר
לכל שאלה חייגו:
03-5174455

זכויות עובדים

לקבלת ייעוץ דיני עבודה ללא כל התחייבות!

השאירו כאן פרטים ונחזור אליכם מיד:

פגעו בזכויות הבסיסיות שלך כעובד? צריך הגנה משפטית מעורך דין שבאמת נלחם על הזכויות שלך

✔️ למעלה מ-15 שנה בייצוג עובדים

✔️ בקיאות חסרת תקדים בזכויות העובד

✔️ ייעוץ וייצוג עובדים בתביעות משפטיות

✔️ מתן שירות איכותי ומקצועי לכל לקוחותינו

✔️ ליווי עובדים באופן אישי וישיר לאורך כל הדרך

נושאים שחשוב לדעת על דיני עבודה זכויות עובדים 

כל אדם בוגר שעובד וממן את חייו מצפה לקבל לא רק משכורת או תשלום על עבודתו שכן הוא גם מצפה לכך שזכויותיו לא תפגענה במקום עבודתו. במדינת ישראל משרד התעשייה והמסחר איגד את כל הזכויות הבסיסיות של העובדים והן מוגדרות כזכות יסוד. כלומר, גם העובד עצמו לא יוכל לוותר על זכויות אלה מרוצנו. במסגרת זכויות עובדים ניתן לראות שיש התייחסות לסוגיות רבות ומגוונות שיכולות לעלות תוך כדי העבודה במקומות שונים, כמו לדוגמה:

  1. דמי נסיעה לעבודה: על פי החוק עובד שצריך לנסוע בתחבורה ציבורית יותר משלוש תחנות זכאי לקבל על כך החזר נסיעה מהמעסיק שלו. בוודאי כשמדובר במרחקים ארוכים יותר, ואז ישולם חופשי חודשי לנסיעה בתחבורה ציבורית.
  2. הפסקות: במהלך יום העובדה שכולל שמונה שעות עבודה, העובד זכאי לקבל לא פחות מהפסקה של שלושת-רבעי שעה. יש כמובן תתי סעיפים לחוקים הללו כמו העובדה שהעובד יכול לעזוב את מקום עבודתו במהלך ההפסקה וכדומה.
  3. מועד תשלום השכר: על פי החוק המעביד חייב לשלם לעובד את שכרו בתום חודש העובדה. ברוב מקומות העבודה מדובר עד ה-9 לחודש.

דיני עבודה זכויות עובדים ובטיחות בעבודה

האם על המעסיק לתת הודעה מוקדמת לעובד לפני פיטורין?

אין ספק שבמסגרת הנושא של זכויות עובדים ניתן לראות שחוזה עבודה וההסכמים המגדירים יחסי עובד מעביד משמעותיים ביותר. אין אדם שיכול לסבול סיטואציה שבה הוא עובד באותו מקום מזה שנים ובבת אחת, מהיום למחר, מפטרים אותו. חשוב לדעת שגם בנושא הזה, כמו בהרבה נושאים אחרים, החוק לא משאיר מקום לספק וקובע:

  • אם העובד מועסק באותו מקום עבודה, למעלה משישה חודשים הוא יקבל התרעה של 6 ימים.
  • אם העובד עובד יותר משישה חודשים ועד שנה הוא יקבל התרעה של שישה ימים ועוד יומיים וחצי על כל חודש נוסף שבו הוא הועסק במקום העבודה.
  • במידה והעובד הועסק באותו מקום יותר משנה הוא יקבל חודש ימים התרעה לפני פיטוריו.

כמובן שבכל אחד מהמקרים האלה כאשר זכויות עובדים נפגעות לעובדים יש אפשרות לפנות לעורך דין דיני עבודה ולהגיש תביעה נגד המעסיק.

זכויות עובדים ותנאי העסקה במקום עבודה

זכויות עובדים ותנאי העסקה - החוק וחשיבותו 

במדינת ישראל קיים חוק העסקת עובדים ויש לו סעיפים רבים המתייחסים לסוגים שונים של התקשרויות עם העובדים. יש הבדל בין עובד שמעסיקים אותו במשרה מלאה בעסק מסוים ובין עובד קבלן או נותן שירותים חיצוניים. מה שבטוח צריך לדעת לגבי החוק הזה זו העובדה שמטרתו לדאוג לאי פגיעה בזכויות עובדים בין אם זה כולל סעיפים כמו: חופשות, מועדי תשלום, דמי נסיעות, זמני עבודה, שוויון הזדמנויות בעבודה, זכויות עובדת בגיל הפוריות ועוד.

כל מעסיק שלא יקפיד על החוקים הללו עלול למצוא את עצמו מתמודד עם תביעות משמעותיות מצד העובדים ולכן חשוב, לפני הכול, להכיר את החוק. במידה וגם אתם זקוקים לעזרה בנושא, רוצים להבין מה החובות או הזכויות שלכם ורוצים את שירותיהם של עורכי דין מומחים דעו שהגעתם למקום הנכון. אתם מוזמנים לפנות אלינו בכל עת לקבלת השירות המקצועי והאדיב של עובדי משרדנו. 

מספר מדרגים:3 דירוג ממוצע:5

לייעוץ בנושא דיני עבודה
ללא כל התחייבות מצדכם
השאירו כאן פרטים ונחזור אליכם מיד:

לוי אשכול 68 קרית אונו, קומה 8 בניין B
03-5174455
03-5174456
office@shalombarlaw.com