יצירת קשר
לכל שאלה חייגו:
03-5174455

חברת טבע צפויה לפטר עובדים בישראל

לקבלת ייעוץ דיני עבודה ללא כל התחייבות!

השאירו כאן פרטים ונחזור אליכם מיד:

חברת טבע עברה בתקופה האחרונה משברים ומתחים רבים. חברת טבע הייתה בעבר חברה יציבה וגאווה ישראלית עצומה, אשר חברות פנסייה היו משקיעות כספים רבים של הציבור הישראלי בנייה שלו. חברת טבע הייתה אוניית משא יציבה עם סניפים מעטים בעולם כל עוד הייתה בבעלות אלי הורביץ. בתקופה זו החברה גדלה וצמחה ואף התרחבה בעולם. אך לאחר מותו של אלי הורביץ החברה חיפשה דרכים נוספות להתרחב ולהרוויח. חברת טבע אשר המנייה שלה החלה לרדת החלה לרכוש חברות בעולם והפכה להיות חברה בינלאומית גדולה שמעסיקה רבבות עובדים בעולם.

תרופות גינאריות ובעיות במנייה

כאשר חברת טבע החלה לרכוש חברות בינלאומיות מניית טבע עלתה והגיעה אף לשיאים חדשים אך לקראת השקת תרופות גינאריות חדשות בארה"ב התנהל מאבק על הפטנטים של של אותם תרופות. חברת טבע החלה לאבד את הבלעדיות של אותם תרופות בארה"ב ואט אט ויחד עם שערוריות שפרצו בתקשורת ופגעו בה תדמיתית, החלה חברת טבע להידרדר במדרון חלקלק. חברת טבע ניסתה בשנים האחרונות להלחם בכמה חזיתות גם מבחינה תדמיתית וגם מבחינה תקציבית. בינתיים מניית טבע המשיכה לרדת והגיע לשפל שלא נראה מעולם. מנכ"לים התחלפו, עובדים פוטרו והמנייה לא התאוששה והמשקיעים היו עצבניים וחששו מאוד לכספם. חברת טבע לא נראתה עוד כחברה יציבה ובטוחה להשקעה.

חברת טבע - פיטורים בקנה מידה עולמי

חברת טבע החליטה לפטר תחילה אלפי עובדים בעולם לפני מספר חודשים. בסוף חודש אוגוסט הודיעה החברה כי היא צפויה לפטר 100 עובדים בישראל אחרי החגים. חודשיים בלבד לאחר ההודעה הזו החליטה חברת טבע להודיע במפתיע על פיטורי 1700 עובדים המועסקים בארץ. מדובר על מצבת עובדים ענקית שצפויה להיות מפוטרת ולמרות שאין חשש שהעובדים יקבלו פיצויי פיטורים כנדרש, רבים היו סקפטים שחברת טבע תפטר כמות כזו של עובדים תוך זמן קצר.

מנכ"ל בינלאומי - מחשבה בינלאומית בחברת טבע

 המנכ"ל החדש שנכנס לחברה רואה את חברת טבע בישראל לא עוד כסניף הראשי של החברה שצריך לדאוג מאוד לעובדים שלו אלא רואה אותה כעוד סניף ממספר סניפים בינלאומים שיש לחברה בעולם. לכן אין זה מפתיע שההחלטה על פיטורי 1700 עובדים בישראל לא כל כך משפיעה של המנהלים הבכירים. ייתכן שבעתיד הקרוב יהיה שינוי בהחלטת ההנהלה על הפיטורים, אך ניסיון העבר מראה כי ברגע שמגיעים להחלטה כזו וגלגלי השיניים מתחילים לזוז, קשה מאוד להחזיר את הגלגל אחרונית.

המקרה של חברת טבע מעלה את הדרישה להתעדכן בזמן אמת בזכויות עובדים בישראל וגם בעולם. עו"ד דיני עבודה מנוסה יכול לסייע לכם בתחום המשפטי.

מספר מדרגים:2 דירוג ממוצע:5

לייעוץ בנושא דיני עבודה
ללא כל התחייבות מצדכם
השאירו כאן פרטים ונחזור אליכם מיד:

רח' ירושלים 68, קריית אונו 5540084, (קומה 8)
03-5174455
03-5174456
office@shalombarlaw.com
https://www.shalombarlaw.com