לשירותכם:
072-3972597
יצירת קשר
לכל שאלה חייגו:
072-3972597

חוק הודעה לעובד

התחום של דיני עבודה והחוקים הקשורים לו הוא תחום רחב עם סעיפים שונים ומורכבים כאשר בחלק מהמקרים מדובר על זכויות העובדים ואילו חלק מהסעיפים מתייחסים לזכויות המעסיקים. בין כל החובות שעל המעסיקים לבצע לטובת העובדים קיים חוק העונה להגדרה: חוק הודעה לעובד וחובה על כל המעסיקים להתייחס אליו בכובד ראש.

חוק הודעה לעובד מתייחס לכך שעל המעביד לתת לעובד בצורה מסודרת בכתב ותוך שלושים יום בלבד, מסמך הכולל את כל תנאי העסקתו. מטרת החוק ברורה: ליישר קו בין העובד ובין המעביד כך ששני הצדדים יידעו מהם התנאים הסוציאליים ותנאי העסקת העובד החדש. חשוב ביותר לציין: הודעה זו לא מחליפה את החוזה שעליו חותמים המעסיק והעובד אלא באה להשלים אותו ולפרט חלקים ממנו.

חוק הודעה לעובד

הודעה לעובד לפני פיטורין

בתחילת העסקת העובד עלינו לתת לו הודעה הכוללת את התנאים אך לא בכך די ולא בכך מסתיימות כל הזכויות של העובד. במידה והחלטנו מסיבה כזו או אחרת להעזיב את העובד ממקום עבודתו יש עוד חוק שעלינו למלא בתור מעסיקים והוא: הודעה לעובד לפני פיטורין. על פי החוק המעסיק צריך למסור, בכתב, הודעה מוקדמת לעובד על כך שתוך זמן כזה או אחר הוא יפוטר.

 בנוסף לכך, חשוב לדעת שלעובד יש את זכות לקבל שימוע שכוללת את החובה של המעביד לתת לעובד להשמיע את דבריו בנוגע לפיטורין. השאלה כמה זמן מראש צריך לתת הודעה לעובד על פיטוריו זו שאלה מורכבת ביותר והיא קשורה, כמובן, למשך זמן העסקתו. 

חוק הודעה לעובד קובע:

  1. אם העובד הועסק עד 6 חודשים הוא יקבל התרעה של יום על כל חודש עבודה.
  2. אם העובד הועסק בין 7 חודשים ועד שנה ההתרעה צריכה להיות של 6 ימים + יומיים וחצי על כל התקופה.
  3. אם העובד הועסק יותר משנה הוא יקבל חודש התרעה מראש לפני פיטוריו.

חוק הודעה לעובד

מה קורה כשעובד פוטר ללא התרעה מוקדמת?

לפני הכול, חשוב לזכור שכאשר מדברים על חוק הודעה לעובד לפני פיטורים זה גם כולל את העובד כלפי מעבידו. כלומר: על העובד לתת התרעה מספיקה למעסיק שלו אם החליט שברצונו לעזוב את מקום עבודתו. במידה והמעסיק מחליט לפטר עובד ולא נותן לו הודעה מוקדמת על כך החוק קובע: יהיה על המעסיק לשלם לעובד שכר רגיל עבור התקופה שלגביה לא ניתנה לעובד התרעה מוקדמת.

מדוע אתם חייבים עורך דין מומחה שילווה אתכם?

בין אם אתם נמצאים היום בצד של המעסיקים שצריכים לתת הודעה מקדימה לעובד ובין אם אתם נמצאים בצד של העובד שזכויות נפגעו, אתם צריכים עו"ד דיני עבודה מומחה. זה לא סוד שיש בישראל מעט עורכי דין העוסקים בתחום של דיני עבודה אך לא מכולם תוכלו לקבל שירות מספיק מקצועי ולכן אנחנו מציעים לכם לפנות דווקא אלינו.

"שלום בר, משרד עורכי דין", זו הכתובת הטובה ביותר שבה תוכלו לקבל ייעוץ ואף ליווי משפטי מקצועי לכל אורך הדרך, אז למה אתם מחכים? צרו עימנו קשר עוד היום ונשמח ללוות אתכם בכל הסוגיות הקשורות לדיני עבודה במשרדכם. 

מספר מדרגים:9 דירוג ממוצע:4.6

לייעוץ בנושא דיני עבודה
ללא כל התחייבות מצדכם
השאירו כאן פרטים ונחזור אליכם מיד:

רח' ירושלים 68, קריית אונו 5540084, (קומה 8)
072-3972597
03-5174456
office@shalombarlaw.com
https://www.shalombarlaw.com