יצירת קשר
לכל שאלה חייגו:
03-5174455

ייצוג בכירים בדיני עבודה

למרות שהחוק הישראלי לכאורה אינו מבדיל בין סוגי עובדים שונים, המצב בבתי המשפט גורם לכך שייצוג בכירים משפטי הוא בגדר חובה בכל קונפליקט או הליך פיטורין. עובדים בכירים כמו מנהלים, חשבי כספים, וכו', הם בעלי אחריות רבה ויש להם מחויבויות לא רק כלפי המעסיק שלהם אלא גם כלפי הכפופים להם ולעתים אף הספקים של החברה.

כיצד מצב זה משנה את אופן התנהלות התיק, ואיך לבחור את הייצוג הנכון? כל הפרטים במאמר שלפניכם.

מדוע בית המשפט מתייחס אחרת לעובדים בכירים?

למרות שחוקי ודיני העבודה במדינת ישראל הם זהים עבור כל מועסק או מועסקת, המציאות היא שעובדים בכירים מקבלים יחס שונה בבתי המשפט. למה זה קורה? להלן שתיים מן הסיבות העיקריות.

שכר גבוה

שכר גבוה של עובדים בכירים עלול להטות את הכף לרעתם בעיניי השופט. הם נתפסים כזקוקים פחות להגנה ולחמלה, ולעתים אף ככאלה שזכו לפריבילגיה יתרה - מה שכמובן לא תמיד נכון. לכאן או לכאן, התפיסה הזו הופכת את ייצוג הבכירים להכרחי. 

אחריות יתרה

פעמים רבות, הבכיר המיוצג בבית המשפט נתון ללחצים ולאחריות גדולה. זאת בניגוד לעובד הזוטר, אשר האחריות שלו מסתכמת בחובותיו כלפי המעסיק. 

העובד הבכיר חייב דין וחשבון גם לקולגות, לאנשים הכפופים לו, ולעתים אף לספקים של החברה בה הוא עובד. כל זאת הופך את המצב של העובד הבכיר למורכב יותר, כך שכמעט תמיד הבכיר יבחר לשכור את שירותיו של עורך דין דיני עבודה.

ייצוג בכירים עורך דין שלום בר

למה כדאי לפנות לעורך דין המתמחה בייצוג בכירים?

ייצוג בכירים בדיני עבודה הוא שונה מייצוג יחידים בכך שדרושה היכרות גבוהה הרבה יותר עם פסקי דין תקדימיים. כפי שצויין בתחילת מאמר זה, חוקי העבודה אמנם זהים לעובדים זוטרים ובכירים, אך השוני בחוזים הנהוגים וביחס אשר העובד מקבל בבית המשפט הופך את ייצוג הבכירים להתמחות נפרדת.

ייצוג עובדים בכירים בדיני עבודה: תפקידים ואתגרים

ייצוג עובדים בכירים בדיני עבודה הוא תחום מורכב הדורש הבנה עמוקה של המציאות העסקית והמשפטית. עורכי דין בתחום זה מספקים ייעוץ משפטי ועסקי רחב, הכולל טיפול בסכסוכים, ניהול מוניטין ומותגים, ומתן פתרונות יצירתיים בהתמודדות עם אתגרים חדשים בתחום.

תהליך הגשת תביעה בבית הדין לעבודה: מהלך ושלבים

בתהליך הגשת תביעה בבית הדין לעבודה, עורכי דין עוברים שלבים מרכזיים עם הלקוחות שלהם. התהליך כולל הקשבה לפרטי המקרה, עיון במסמכים ואיסוף מסמכים נוספים, ייעוץ והערכת סיכויי הצלחה, בניית תכנית אסטרטגית, ולבסוף, הגשת התביעה אל בית הדין לעבודה.

באיזה שלב כדאי להיות מיוצג על ידי עורך דין?

הליכי כניסה ועזיבה של מקום עבודה כוללים כמה שלבים, אשר ברגישים יותר מביניהם כדאי לשקול ייצוג בכירים בדיני עבודה.

שלב הכניסה לתפקיד - עריכת חוזה, משא ומתן

ברוב החברות ומקומות העבודה, חוזה של עובד בכיר יהיה שונה באופן משמעותי מחוזה של עובד זוטר. החוזה של הבכיר הוא אינו חוזה סטנדרטי, וכולל מאפיינים ייחודיים אשר עליהם ניתן לנהל משא ומתן - החל מהשכר, דרך מספר ימי החופש ועד לקבלת רכב מטעם החברה. לכן, כדאי לקבל ייצוג בכירים מקצועי על מנת לקבל את התנאים הטובים ביותר שניתן כבר מהיום הראשון בתפקיד.

ייצוג בכירים בשלב השימוע

שימוע לפני פיטורין הוא הליך רגיש ולא נעים. עם זאת, יש לזכור שבמעמד זה חלות על המעסיק חובות רבות, וכדאי לכל בכיר להיות מיוצג על מנת לוודא שלא נעשה לו עוול. 

ייצוג בכירים לאחר עזיבת תפקיד 

במקרה של עזיבת תפקיד וכניסה לסכסוך משפטי, ייצוג בכירים הוא בגדר חובה. זאת מכיוון שהבכיר כנראה עומד בפני סוללת עורכי דין מטעם החברה, שכמעט בלתי אפשרי להתמודד איתה ללא איש מקצוע מטעמו.

דוגמאות לנושאי ייעוץ בייצוג בכירים

  • עריכת חוזים והסכמי עבודה

  • אפליה מגדרית ואפליה על רקע הריון

  • פיטורין שאינם מוצדקים

  • ייצוג בכירים קיבוצי

ייעוץ בכירים בדיני עבודה - סיכום מאמר

כאשר אתם ניגשים לבחור ייצוג מקצועי לבכירים, הדבר החשוב ביותר הוא האמינות והניסיון של מי שמייצג אתכם. אין תחליף להיכרות עמוקה לא רק עם מסגרת החוק, אלא גם עם פסקי דין, מגוון חוזים והסכמי עבודה אשר נהוגים בשוק. משרדנו הוא בעל שנים רבות של ניסיון, ונשמח לעמוד לשירותכם בכל הליך.

 

מספר מדרגים:2 דירוג ממוצע:5

לייעוץ בנושא דיני עבודה
ללא כל התחייבות מצדכם
השאירו כאן פרטים ונחזור אליכם מיד:

לוי אשכול 68 קרית אונו, קומה 8 בניין B
03-5174455
03-5174456
OFFICE@shalombarlaw.com