יצירת קשר
לכל שאלה חייגו:
03-5174455

עורך דין פירוק חברות

מה תפקידו של עו"ד פירוק חברה ומתי תצטרכו את שירותיו?

בישראל מוגשות מדי שנה אלפי בקשות לפירוק חברה. מדובר על תהליך משפטי וכמו כן בירוקרטי שמעורבים בו המון מסמכים, טפסים ואישורים. את התהליך חשוב לבצע בצורה ראויה ונכונה וכל זאת על מנת למנוע מצב בו החברה יכולה להיות מפורקת שלא כדין ואז היא תמשיך להיחשב כפעילה ולצבור חובות.

לכן ההמלצה היא לקבל ייעוץ משפטי באמצעות פנייה אל עורך דין פירוק חברות. עורך דין כזה יטפל בכל השלבים הקשורים לפירוק החברה באופן מקצועי.

פירוק חברה באמצעות עורך דין פירוק חברות

פירוק חברה בישראל

פירוק כמו כן הוא, תהליך המביא לסיום פעילותה של החברה. המטרה של כל התהליך הזה היא ליצור ריכוז של נכסי החברה ולחלק אותם לנושים. כאן חשוב להזכיר שבמידה והחברה העסיקה עובדים, אז העדיפות תהיה לשלם להם קודם ולאחר מכן לשלם לנושים. על פי דברי החוק, קיימים שני סוגים של פירוק: פירוק בידי בית המשפט ופירוק חברה מרצון.

מתי אפשר לבצע פירוק מרצון?

ראשית יש לבדוק את סוג החברה. האם מדובר על חברת יחיד או חברה פרטית שאינה חברה יחיד. על פי דברי החוק, יש היתר לכל אחת מהחברות שהוזכרו לעיל, להתפרק מרצון.

פירוק חברה באמצעות עורך דין - מה השלבים?

תהליך הגשת הבקשה כולל בתוכו מספר שלבים בהם:

  1. השלב הראשון - על הדירקטורים של החברה לחתום על הצהרת כושר פירעון. בפשטות, המסמך הזה מציין שהחברה יכולה לפרוע את כל החובות שלה לנושים תוך שנה מהרגע שהיא הכריזה על הפירוק. את התהליך הזה ילווה עורך דין לפירוק חברות. עליו לוודא שכל הדירקטורים של החברה חתומים על אותה הצהרה, שההצהרה תקינה ואם ההצהרה תדחה, יהיה עליו לטפל בעניין ולהגיש ערעור או הצהרה חוזרת.
     
  2. השלב השני - כל בעלי המניות הרשומים בחברה יסכימו על פירוקה של החברה מרצון. אותה החלטה תתקבל באספה כללית שתבוצע עם כל בעלי מניות החברה. אגב, באותו מעמד ימונה גם נאמן לחברה.
     
  3. השלב השלישי - הנאמן שמונה באספה, יכין דו"ח הכולל פרטים על תהליך הפירוק ועל נכסי החברה. לאחר מכן, יהיה עליו לכנס אספה לכל בעלי המניות ולהציג בפניהם את הדו"ח.
     
  4. השלב הרביעי - החברה תידרש להסדיר את כל החובות שלה. ניתן לבצע את התהליך על ידי העברת מסמכים מתאימים לבקשת פטור מתשלום אגרות (לשם קבלת פטור, החברה צריכה להוכיח שהיא נמצאת בתהליך של פירוק ושלא הייתה לה פעילות כלכלית בשנים בהן היא מבקשת פטור מאגרות) או לשלם את האגרות הנדרשות.

פירוק חברה - בקשה למימוש זכויות העובדים וייצוג העובדים על ידי עורך דין דיני עבודה

יש לדאוג מבעוד מועד לנושא של פיצויים לעובדים במקרה של פירוק חברה. יש להתחיל תהליך של פנייה למפרק או נאמן ולמלא בקשה מסודרת לקבלת מלוא הזכויות המגיעות לעובדים. לבקשה יש לצרף ראיות כמו, תלושי שכר, סידורי עבודה, דוחות נוכחות וכו'.

השלב הבא יהיה בדיקת הבקשה והמסמכים המצורפים לה, על ידי המפרק או הנאמן. לאחר מכן, אלו יעבירו את החלטתם לביטוח הלאומי. המוסד לביטוח לאומי, ידון גם הוא בבקשה וייתן את החלטתו. במידה והיא מאושרת, התשלומים יועברו לחשבונות הבנק של העובדים.

אם ההחלטה לא מאושרת, ניתן להגיש ערעור. את כל התהליך שהוזכר לעיל מומלץ לעשות בסיוע של עורך דין מומחה בדיני עבודה, שידאג שהעובדים יקבלו את מלוא זכויותיהם לפי החוק.

פירוק חברה עם עורך דין

היתרונות של העסקת עורך דין לפירוק חברה

בחירה בעורך דין מומחה לפירוק חברה יכולה להביא עמה יתרונות רבים ומשמעותיים לבעלי החברה, שיכולים להיות קריטיים בתקופה רגישה ומורכבת זו:

מומחיות משפטית והכרות עם הרגולציה

עורך דין המתמחה בפירוק חברות ידע להתמודד עם ההליכים המשפטיים והתקנות הרלוונטיות, מה שיכול להבטיח שהפירוק יתבצע תוך כדי שמירה על החובות החוקיות של בעלי החברה.

ייעול תהליך הפירוק

עורך דין בתחום יכול לזרז את ההליך, להבטיח את תקינותו ולהגיש בזמן את כל המסמכים הדרושים לרשויות המתאימות, דבר שיביא לתהליך יעיל ומסודר יותר.

הקלה על המתח והדאגה

תקופת פירוק חברה היא תקופה לא פשוטה, והתמיכה המשפטית וההדרכה שמספק עורך דין יכולים להפחית חלק ניכר מהלחץ והחששות, ולאפשר לבעלי החברה להתמקד בצעדים הבאים.

שיפור תוצאות הפירוק

בעזרת עורך דין מיומן, ניתן לנהל את הליך הפירוק באופן הוגן ואפקטיבי, למען הצדדים המעורבים, ולשפר את התוצאה הכוללת של הפירוק.

הגנה מפני אחריות משפטית

 עורך דין מנוסה יכול לוודא שהחברה מקיימת את כל ההתחייבויות המשפטיות ושהפירוק מתבצע בהתאם לחוק, מה שיכול להגן על בעלי החברה מפני תביעות משפטיות פוטנציאליות.

השלב הבא בפירוק חברה: שירותי עורך דין מקצועי

במשרדנו, אנו מבינים את האתגרים והסיבוכים הכרוכים בפירוק חברה. לכן, אנו מציעים לכם שירות מקצועי ואישי שילווה אתכם בכל שלב ושלב.

עם ניסיון רב בתחום והבנה מעמיקה של המשפט הישראלי, עורכי הדין שלנו מתמחים בפירוק חברות וידאגו לכך שהתהליך יתבצע בצורה חלקה, מהירה ויעילה.

הגיע הזמן לקחת את הצעד הנכון למען העתיד שלכם ושל החברה שלכם. צרו איתנו קשר עוד היום, ובואו להתייעץ איתנו כיצד נוכל לעזור לכם לנווט בתהליך הפירוק בצורה הטובה ביותר.
 

לקריאת מאמר נוסף המדבר על זכויות עובדים בפירוק חברה.

מספר מדרגים:2 דירוג ממוצע:5

לייעוץ בנושא דיני עבודה
ללא כל התחייבות מצדכם
השאירו כאן פרטים ונחזור אליכם מיד:

לוי אשכול 68 קרית אונו, קומה 8 בניין B
03-5174455
03-5174456
OFFICE@shalombarlaw.com