יצירת קשר
לכל שאלה חייגו:
03-5174455

פירוק חברה עם חובות - מידע חשוב!

אם אתם מתעניינים בפירוק חברה עם חובות, המאמר הבא יעזור לכם להבין את כל מה שאתם צריכים לדעת בנושא. בין אם אתם עובדים, ספקים, לקוחות או אפילו בעלי החברה, החוק קובע כי יש לכם זכויות שונות אשר יאפשרו לכם לעבור את המצב הזה ולצאת עם כמה שפחות נזקים. חדלות פירעון ופירוק חברה הוא מצב קשה ולא נעים - אבל זה בהחלט לא סוף העולם.

מה אומר פירוק חברה עם חובות?

פירוק חברה עם חובות מתרחש כאשר החברה מגיעה למצב של חדלות פירעון - או בשם העממי והידוע יותר, פשיטת רגל מלאה. במצב זה, לחברה כבר אין כסף לשלם לנושים (כלומר, האנשים שלהם היא חייבת - עובדים, ספקים, לקוחות וכיוצא בזה). 

הפירוק יכול להתבצע מרצון או שלא מרצון. פרטים נוספים על סוגי ודרכי פירוק תוכלו לקרוא בהמשך מאמר זה. 

מעמד העובדים בפירוק חברה עם חובות

החוק קובע כי זכויות עובדים בפירוק חברה הן בעלות חשיבות עליונה וקדימות. כאשר מתבצע תהליך של פירוק חברה עם חובות, העובדים הם הנושים שיש להם זכות ראשונים. כלומר, הם זכאים לקבל את הכסף המגיע להם עוד לפני הלקוחות והספקים.

יש לשים לב כי החוק מפריד בין המשכורת המגיעה לעובד לבין הזכויות הסוציאליות. ייתכן מצב בו המשכורת תשולם ללא התוספות השונות. תוספות אלה יכולות להגיע רק לאחר התשלום לנושים האחרים (ספקים, לקוחות וכו').

תשלומים מהמוסד לביטוח לאומי

במקרים בהם החברה חדלת פירעון וגם לאחר הפירוק אין בנמצא מספיק כסף לשלם לעובדים, ייתכן והם יצטרכו לפנות למוסד לביטוח לאומי על מנת לקבל את הכסף המגיע להם.

פירוק חברה עם חובות

דרכים לפירוק חברה

יש מספר הליכים בהם יכול להתבצע פירוק חברה עם חובות. הנה פירוט קצר:

פירוק מרצון 

מצב בו בעלי החברה מעוניינים בפירוקה ועושים זאת מרצונם החופשי ובאופן עצמאי, מכל סיבה שהיא.

פירוק בהוראת בית משפט

מצב בו בית המשפט כופה פירוק על חברה עם חובות. החלטה זו יכולה להתקבל מסיבות שונות, לדוגמה, במקרה בו העובדים לא מקבלים שכר במשך תקופה ודורשים פירוק בכפייה על מנת שתהיה להם האפשרות לפנות למוסד לביטוח לאומי. 

פירוק בפיקוח בית משפט

דרך זו היא למעשה שילוב בין השתיים הראשונות. מדובר בפירוק שנעשה מרצון, אך מתנהל בפועל תוך השגחה ואישור של בית המשפט.

בכל מקרה, כאשר הפירוק מגיע לסיומו, בית המשפט יורה על מחיקת החברה.

ליווי מקצועי בפירוק חברה

חברה בע"מ היא ישות משפטית לכל דבר ועניין. בהתאם לכך, מחיקה שלה מהווה הליך בירוקרטי מורכב ומרובה שלבים. הניסיון מראה כי ליווי וייצוג של עורך דין פירוק חברות יכול להוות את ההבדל בין תהליך ארוך, מייגע ומעיק למהלך קצר, יעיל וממוקד.

אנחנו ממליצים בחום להסתייע גורם מקצועי ובעל ניסיון בכל תהליך של פירוק חברה עם חובות.

פנו אלינו לייצוג בפירוק חברה או דיני עבודה

עורך דין שלום בר הוא בעל שנות ניסיון ארוכות בתחום של דיני עבודה. הצוות הפועל במשרד הוא מקצועי, מיומן ומעודכן בפסקי הדין התקדימיים והעדכניים ביותר. אנחנו מעניקים לכלל לקוחותינו שירות מצויין, תוך הקפדה על הגינות ושקיפות ללא פשרות. 

אנחנו מזמינים אתכם ליצור איתנו קשר עוד היום דרך האתר. נשמח לסייע לכם לקבל את הזכויות שמגיעות לכם בתחום דיני העבודה - בין אם מדובר בפירוק חברה או בכל נושא אחר.

 
מספר מדרגים:3 דירוג ממוצע:5

לייעוץ בנושא דיני עבודה
ללא כל התחייבות מצדכם
השאירו כאן פרטים ונחזור אליכם מיד:

לוי אשכול 68 קרית אונו, קומה 8 בניין B
03-5174455
03-5174456
OFFICE@shalombarlaw.com