יצירת קשר
לכל שאלה חייגו:
03-5174455

חשיבות ביטוח לעובדים זרים

לקבלת ייעוץ דיני עבודה ללא כל התחייבות!

השאירו כאן פרטים ונחזור אליכם מיד:

לא ניתן לערער על חשיבותם של עובדים זרים בכל הנוגע למערך כוח האדם בישראל בשנים האחרונות שכן תרומתם בתחום החקלאות, הסיעוד והטיפול בקשישים עצומים לאין שיעור. העובדים הזרים, שמגיעים ממקומות רבים מרחבי העולם אינם רק פועלים שכירים, אלא בעלי זכויות שמעסיקיהם חייבים למלא במסגרת החוק. הודות לזכויות הללו, עובדים זרים יכולים ליהנות מרווחה בחייהם הפרטיים ולדעת שיש להם גיבוי במקרי חירום, וכן זכויות מעוגנות בחוק במגוון תחומים.

אילו זכויות יש לעובדים זרים במסגרת העסקתם?

מלבד תשלום משכורת כל חודש בחודשו, מתן ימי חופש והעסקה הוגנת וחוקית של עובדים זרים, יש לדאוג להם גם לביטוח רפואי במסגרת החוק שנחקק בנושא בשנת תשס"א. החוק נחקק בעקבות הכרת הכנסת בעובדה שעובדים זרים אינם נכללים במסגרת חוק ביטוח בריאות ממלכתי, אך יש לדאוג לצרכים שלהם ולדאוג לזכויותיהם ובריאות הגוף שלהם על ידי סיפוק מתן ביטוח שיאפשר להם לקבל טיפול רפואי הולם בשעות העבודה וגם מחוץ להן.

במסגרת החוק הזה, ביטוח עובדים זרים צריך להתבצע אצל מבטח בתוקף, כלומר חברת ביטוח קטנה או גדולה בעלת רישיון וההיתרים להעניק ביטוח רפואי. מעבר לכך, המעסיק שמסדיר ביטוח רפואי לעובדיו חייב לתת להם העתק של פוליסת הביטוח בשפה שהם מבינים כהוכחה על ההסכם הרפואי וגם כדי שיוכלו ליישם אותו במידת הצורך.

אותו ביטוח רפואי יכלול את השירותים שקבע שר הבריאות במסגרת צו עובדים זרים, והוא תקף גם עבור עובדים חוקיים וכאלו שמוגדרים כ"לא חוקיים". פירוש הדבר הוא שמעסיק אשר עובדים אצלו עובדים זרים מכל מדינה ובכל סטטוס חייב לספק להם ביטוח עובדים זרים כחוק כחלק מזכויות עובדים.

ביטוח עובדים זרים

האם מעסיק חייב לבטח עובדים בכל היקף משרה?

החוק שדן בנושא של ביטוח עובדים זרים אינו מבחין ומבדיל בין עובדים זרים חוקיים ולא חוקיים, וגם אינו מציין מה היקף המשרה שבה הוא תלוי. פירוש הדבר הוא שכל מעסיק חייב לספק לעובדיו הזרים ביטוח עובדים זרים ואין זה משנה אם הם מועסקים במשרה מלאה או חלקית.

הביטוח הנ"ל יתבצע אצל חברת ביטוח לפי שיקול דעתו של המעסיק, כלומר מעסיקים יכולים לבחור את חברות הביטוח שהם מעוניינים לעבוד עמן בתנאי שהן עומדות בקריטריונים שנקבעו ועובדות כחוק ותחת רישיון.

באופן הזה מעסיקים יכולים לבחור את התעריפים המתאימים להם אצל חברות הביטוח השונות ולהיות בטוחים שהעובדים שלהם מכוסים במקרי חירום רפואיים במסגרת ביטוח עובדים זרים, מה שיגן על שני הצדדים מבחינה חוקית.

עובדים זרים במדינת ישראל מהווים חלק חשוב במערך העבודה, ולכן חשוב לוודא שהם מקבלים את הזכויות שמגיעות להם. ביטוח לעובדים זרים מהווה חלק חשוב מאוד בתנאי ההעסקה שלהם, וכל מעסיק שלא יספק לעובדיו את הביטוח שנדרש על פי חוק יישא באחריות פלילית על כל המשתמע מכך. 

מספר מדרגים:2 דירוג ממוצע:5

לייעוץ בנושא דיני עבודה
ללא כל התחייבות מצדכם
השאירו כאן פרטים ונחזור אליכם מיד:

רח' ירושלים 68, קריית אונו 5540084, (קומה 8)
03-5174455
03-5174456
office@shalombarlaw.com
https://www.shalombarlaw.com