יצירת קשר
לכל שאלה חייגו:
03-5174455

הרעת תנאים במקום העבודה - מידע מקצועי

אם מקום העבודה שלכם נתן לכם בעבר תנאים טובים, אך אתם שמים לב שהמצב מתחיל להדרדר, יכול להיות שאתם נמצאים במצב של הרעת תנאים במקום העבודה. מצב זה יכול להתבטא בדרכים רבות: הורדה במשכורת, קיצוץ משמעותי במשמרות (לעובדים יומיים ושעתיים), ואפילו שינוי של הסדרי הנסיעה או התפקיד עצמו.

אז איך לזהות מקרים כאלה, ויותר חשוב מכך - איך להתמודד איתם? במאמר הזה נסביר לכם כמה נקודות שחשוב שכל עובד בישראל יידע.

הרעת תנאים במקום העבודה - מה זה אומר?

הרעת תנאים מצד המעסיק הוא מצב בו קיים שינוי לרעה של תנאים אשר ניתנים לעובד מסויים. תנאים אלה יכולים להיות קבועים ומעוגנים בחוזה ההעסקה, אך גם אם קיבלתם את אותם תנאים במשך זמן ממושך ופתאום יש שינוי - צריכה להיות לכך סיבה מוצדקת. 

במילים אחרות, מי שעובד חמש משמרות בשבוע ומקבל 45 שקלים לשעה, לא יכול "לרדת" לשתי משמרות בשבוע במשכורת נמוכה יותר, ללא סיבה מוצדקת וכמובן התראה מראש.

הרעת תנאים במקום העבודה

דוגמאות למצבים של הרעת תנאים

כדי לסייע לכם להבין את המושג של הרעת תנאים במקום העבודה בצורה טובה יותר, הנה כמה דוגמאות לכך:

  • קיצוץ בשכר

  • הורדה במשמרות או בשעות העבודה (לעובדים שעתיים או יומיים)

  • הורדה בהפסקות

  • שינוי הגדרת התפקיד

  • ועוד..

מה עובד צריך לעשות כשהוא מרגיש הרעה בתנאים מצד המעסיק?

אם אתם מרגישים הרעת תנאים בעבודה, כדאי קודם כל להביא זאת לתשומת ליבו של המעסיק ולבקש ממנו בנימוס ובבהירות לחזור לתנאים הקודמים שלכם. אם זה לא עבד - כלומר, אם קיבלתם סירוב או שהמעסיק דוחה שוב ושוב את בקשתכם בתירוצים שונים - הגיע הזמן לפנות לייעוץ מקצועי.

למי אפשר לפנות כשמגלים הרעה בתנאים?

איש המקצוע שאתם צריכים הוא עורך דין דיני עבודה, שיוכל לנתח את המקרה הספציפי שלכם ולעזור לכם להבין מה הן האפשרויות העומדות בפניכם - החל מחזרה לתנאים הקודמים שלכם, ועד לקבלת פיצוי כספי על הנזקים השונים שנגרמו לכם כתוצאה מהרעת התנאים. 

חשוב לפנות לעורך דין המתמחה בנושא של דיני עבודה, ויש לו היכרות עם פסקי דין תקדימיים שונים, כדי שלא יגרם לכם עגמת נפש נוספת. אנחנו במשרד עורכי דין שלום בר נשמח לעמוד לשירותכם.

האם הרעת תנאים בעבודה מחייבת פיצוי כספי? 

ברבים מן המקרים, הרעת תנאים במקום העבודה אכן תחייב את המעסיק לפצות את המועסק. כל מקרה לגופו, והדבר תלוי במידה רבה גם בשופט ובגורמים המייצגים של שני הצדדים. ככלל, בתי המשפט רואים בזכויות עובדים ערך חשוב ביותר ומשתדלים לעמוד לצידם של המועסקים במידת האפשר.

איפה אני יכול\ה למצוא עוד מידע על הרעת תנאים בעבודה?

הרעת תנאים בעבודה היא דבר שעליו תוכלו למצוא מידע רב באתרי האינטרנט השונים. בראש ובראשונה כדאי לקרוא על הנושא באתר "כל זכות", אשר פועל בסיוע משרד המשפטים ומפרט בשפה פשוטה נושאים חוקיים, משפטיים וכלכליים, ומנגיש לאזרחי ישראל את זכויותיהם השונות.

התמודדות עם הרעת תנאים בעזרת משרד שלום בר

אנחנו במשרד עורכי דין שלום בר נשמח לעזור לכם להתמודד עם כל מקרה של הרעת תנאים במקום העבודה. משרדנו הוא מהמובילים והמנוסים בארץ בכל מה שקשור לדיני עבודה. נשמח לעמוד לצידכם לכל אורך הדרך ולהעניק לכם את השירות הטוב ביותר. פנו אלינו עוד היום ללא היסוס.

 
מספר מדרגים:2 דירוג ממוצע:5

לייעוץ בנושא דיני עבודה
ללא כל התחייבות מצדכם
השאירו כאן פרטים ונחזור אליכם מיד:

לוי אשכול 68 קרית אונו, קומה 8 בניין B
03-5174455
03-5174456
OFFICE@shalombarlaw.com