יצירת קשר
לכל שאלה חייגו:
03-5174455

מזונות ילדים - מה צריך לדעת?

בישראל של 2017 כמעט כל זוג שלישי שיינשא ימצא את עצמו בהליך גירושין במדרגות הרבנות. אצל חלק זה קורה לאחר מספר חודשים, אצל אחרים לאחר מספר שנים ועבור זוגות נוספים תהליך הגירושין יגיע רק כעבור עשרים או שלושים שנה אבל לצער כולנו הסבירות שתהליך זה יגיע רק הולכת ומתחזקת ככל שהשנים חולפות. מלבד הזוג עצמו שכמובן חווה פרידה כואבת וצריך להסתגל למצב החדש ישנם נפגעים נוספים הכוללים את המשפחה הקרובה, החברים, המעסיקים של בני הזוג אבל מעל כולם ובפער ניכר הפגיעה הקשה ביותר היא בילדים המשותפים.

גם תהליך גירושין שלא מגיע להכפשות או איומים מכוערים פוגע באופן קשה בילדים ועיקר הפגיעה מגיעה כאשר הילדים נמצאים בגילאים שעדיין לא ניתן להסביר להם מה באמת קורה. בזמן שיהיו כאלה שיגידו שהפגיעה הנפשית בילדים אינה ניתנת לגישור ואינה ניתנת לפתרון יהיו אחרים שיאמרו שבגלל השכיחות של הליכי הגירושים בימינו גם הילדים פיתחו חסינות וכאשר הם יראו וייחשפו לילדים אחרים בבית הספר או אפילו בגן שנמצאים בסיטואציה דומה המאבק הנפשי שלהם יהפוך להיות קל יותר ואפשרי יותר.

בפן המעשי, החוק קובע מזונות ילדים ומזונות קטינים שהם למעשה מגנים על הילד בעיגון של חוק שהצרכים לכם הורגלו עד כה לא יפגעו והם ימשיכו לקבל את מה שקיבלו כרגיל. האם הגבר הוא זה שחייב בתשלום המזונות? האם יש קשר לגובה המשכורת של הזוג? האם הילדים מקבלים את חלקם גם כאשר הם בגירים? כל מקרה אומנם נבדק לגופו וכל מקרה הוא שונה ממשנהו אך יש חוקים שהם ברורים וממוקדים מאוד.

זוג שהתגרש חותם על מזונות

מזונות עבור ילדים – להבטיח שהילדים לא ייפגעו יותר ממה שכבר נפגעו


מזונות עבור ילדים נועדו למעשה כדי להבטיח לילדים להמשיך את שגרת חייהם ככל שניתן ולהבטיח כי הפרידה של הוריהם לא תפגע בהם בכל הקשור למזון, שתיה, ביגוד, ספרים לבית הספר, בילויים, חוגים וכו'. יש שיגידו שילדים יכולים אפילו להרוויח ברמה החומרית שזה מגיע לגירושין שכן שני הצדדים מרגישים רגשות אשם ורבים מהאנשים מחפים על כך במתנות, בגדים ומשחקים שלא הגיעו לילדים כל עוד הצדדים היו נשואים.

הבעיה האחרת של הילדים כאשר זה נוגע לגירושין היא מזונות ילדים בגירים שלא תמיד נהנים מהמזונות כפי שייהנו אחיהם הקטנים וכך למעשה נוצרת אפליה כלשהי בין ילד קטן לאחיו הבגיר. החוקים בתחום הנ"ל יכולים להיות מורכבים ומסובכים לעיתים ובמקרים רבים אין מנוס מאשר לפנות לעורך דין המתמחה בתחום כדי לקבל תשובות ברורות ומדויקות. תהליך גירושין הוא כמעט תמיד תהליך כואב ולא נעים לשני הצדדים ובכלל לא חשובה מה הסיבה לפרידה או מי יזם את הגירושין, על מנת להקל לפחות על הילדים מומלץ לפנות לעורכי הדין שיכולים לגרום לילדים לצאת מהסיטואציה עם מינימום פגיעה.

מספר מדרגים:2 דירוג ממוצע:5

לייעוץ בנושא דיני עבודה
ללא כל התחייבות מצדכם
השאירו כאן פרטים ונחזור אליכם מיד:

לוי אשכול 68 קרית אונו, קומה 8 בניין B
03-5174455
03-5174456
OFFICE@shalombarlaw.com