יצירת קשר
לכל שאלה חייגו:
03-5174455

מתן חוות דעת בסוגיית דיני עבודה

חוות דעת משפטית שכל מעסיק וחברה צריכים לקבל

העולם העסקי הוא עולם עשיר מאוד וישנן חברות שמעסיקות אלפי עובדים לצד חברות שמעסיקות רק מספר קטן של עובדים. לא משנה אם מדובר בחברה גדולה או קטנה, לא משנה במה היא עוסקת, לכל עובד מגיעים התנאים שלו שקבועים בחוק וכך גם יש לו זכויות רבות שכל מעסיק צריך להכיר. אמנם כל אחד שפותח עסק ומעסיק עובדים חייב להכיר את התנאים הבסיסיים אך להכיר את כל העולם העסקי מהצד המשפטי שלו יכולה להיות משימה מאוד קשה ולכן חשוב לקבל חוות דעת בסוגיית דיני עבודה שהיא אחת מהסוגיות הסבוכות ביותר שיש בעיקר בסיטואציות מסוימות. ייעוץ כזה יכול לשמש כחוות דעת מומחה לבית משפט או להשתתף בקבלת החלטות של החברה ולכן חשוב לשכור את שירותיו של עו"ד דיני עבודה מוסמך ומנוסה.

עורך דין נותן חוות דעת בדיני עבודה

חוות דעת בסוגיית דיני עבודה: מתי צריך אותה?

  • חוות דעת בנושא דיני עבודה צריך לקבל באופן שוטך גם בלי צורך בקבלת החלטה מסוימת. חוות הדעת החשובה ביותר היא כמובן בכל מה שקשור במרכיב השכר של העובד. שכר העובד הוא בעצם האוכל שהוא מגיש לילדים שלו בסוף היום, שכר העובד הוא כל עולמו ואסור בשום פנים ואופן לקפח את העובד בשום צורה שהיא גם אם היא לא בשוגג או בחוסר ידיעה לחלוטין. ישנם גורמים רבים שיכולים להשפיע על השכר של העובד או הגמול שלו בפיצויים ואת כל אלו חייב המעסיק לדעת.
  • כל שינוי בתנאי העבודה יכול להיחשב כהרעת תנאים. הרעת תנאים יכולה להיות הפחתת שעות עבודה, שינוי באופי העבודה, שינוי במיקום של העבודה בגבולות מסוימים, שינוי בשכר עצמו ועוד. חוות דעת מומחה לבית משפט יכולה להתקבל מצד המעסיק ומצד המועסק או המועסק שלעבר בכל נושא שקשור בהרעת תנאים ולכן חשוב לקיים התייעצות מוקדמת.
  • אחד הנושאים שדיני עבודה חולשים עליהם הם הסכמי עבודה. לפני שחותמים על הסכם עבודה עם עובד מסוים חשוב מאוד לבדוק את החוזה בעזרת עו"ד לענייני עבודה ולבדוק האם הוא חוקי והוא לא מפלה לרעה. חברות רבות מוסיפות סעיפים על דעת עצמן בחוזים שהם נותנים לעובדים הפוטנציאליים שלהם לחתום עליהם בלי לקבל ייעוץ ואז במקרה של פיטורים העניין מתחיל להסתבך ולהיות לא ברור. חוות דעת מומחה לבית משפט יכולה להתקבל על ידי עורך דין מתאים ויכולה להציב את העובד או המעסיק בעמדה טובה יותר מול השופט.

דע את זכויות העובדים שלך

העולם העסקי שהוא בעצם העולם אותו כולנו חיים מידי יום כדי להרוויח כסף ולהתקיים בכבוד מלא במקרים רבים שדורשים חוות דעת מעורך דין שמומחה דיני עבודה ולא רק בענייני פיטורים או חוזים אלא בעניינים לא שגרתיים כמו הטרדות, תלונות על אפליית שכר, היריון של אחת העובדות ועוד. כל אירוע כזה יכול להעמיד מעסיק בדילמה וחוסר הידע שלו יושלם קלות על ידי שכירת עורך דין מתאים.

מספר מדרגים:2 דירוג ממוצע:5

לייעוץ בנושא דיני עבודה
ללא כל התחייבות מצדכם
השאירו כאן פרטים ונחזור אליכם מיד:

לוי אשכול 68 קרית אונו, קומה 8 בניין B
03-5174455
03-5174456
OFFICE@shalombarlaw.com