יצירת קשר
לכל שאלה חייגו:
03-5174455

עורך דין ייצוג מעסיקים - המדריך והגורם להגנת המעסיק

הגנה למעסיקים – רקע כללי

כשמדובר על זכויות במקומות עבודה, רבים מאיתנו רגילים מיד להסיק כי מדובר בעיקר בזכויות עובדים, שכן זהו הנושא המרכזי שתופס את הנפח המרכזי במקומות העבודה השונים. אך יחד עם זאת, יש לזכור כי גם למעסיקים יש זכויות וכי גם בצד המעסיק יש מקום או חשש מפגיעה בזכויות, שכן המעסיק חושף עצמו, מתוקף תפקידו, למגוון תביעות או סיכונים. עורך דין ייצוג מעסיקים הוא גורם מעולה להתייעץ עמו בכל תהייה או ליווי תהליכים עסקיים, על מנת להוביל למצב האידיאלי שבו זכויותיהם של כל הצדדים, הן העובדים והן המעסיקים מכובדות ללא מרווח טעויות.

עורך דין ייצוג מעסיקים

עורך דין ייצוג מעסיקים – מקרים ודוגמאות

כפי שהוסבר עד כה, ישנם לא מעט מקרים בהם דווקא המעסיק יצטרך לעמוד על זכויותיו ולשכור את שירותיו של עורך דין לענייני מעסיקים. ברוב המקרים, למעשה מדובר במצבים בהם עובד מרגיש, בין אם בצדק ובין אם לא, כי לא כל זכויותיו כובדו או שלא כל בקשותיו מולאו, ובכך המעסיק מוצא עצמו חשוף לתביעה, ומכאן לפגיעה בזכויותיו כמעסיק, המנסה להגן על עצמו. כעת ננסה להסביר מעט על המקרים הללו.

מקרים כאלו, לדוגמה, יכולים להיות בעת חשש לפגיעה בזכויות העובד. זכויות עובדים בישראל הנן רבות, מגוונות ומחולקות לפי סוג העובד (עצמאי, שעתי וכדומה), אוכלוסיות, סביבת העבודה, גילאים ועוד. בחלקן העיקרי והידוע יותר לציבור זכויות אלו עוסקות בגובה השכר, ימי חופשה או מחלה, תנאי עבודה, הפרשות לפנסיה או ביטוח ועוד רבים ואחרים. על כל מעסיק או מעביד באשר הוא, להכיר את הזכויות האלו ולהבין את משמעותיהן – זאת משום שהיכרות טובה ויישום מקסימלי של החוקים יוביל, בין היתר, לשמירה גם על זכויות המעסיק בכך שתימנע חשיפה לכל תביעה אפשרית.

לדוגמה, מצב של ניצול יחסי עובד מעביד הוא מצב שבו העובד מרגיש מנוצל על ידי בעל השפעה חזק ממנו (בין אם מדובר במעסיק עצמו, רק במנהל, או שבממונה אחר) הוא מצב רגיש שבו הגבולות לא תמיד ברורים, ולכן לא תמיד קל לשים את הדגש. היכרות מעמיקה, קביעת גבולות ברורים והצבת קווים בעסק תמנע סיטואציות כאלה, שמובילות לא פעם לבית הדין לעבודה.

שמירה על זכויות העובד כהגנה מקדימה

התביעות שאליהן חשופים מעסיקים הן לא מעטות כלל, ולמעשה כל פגיעה בזכויות העובד עלולה להוביל לתביעה. דוגמאות לתביעות כאלה יכולות להתחיל ממצב של פגיעה ברורה ובוטה בזכויות העובד – כמו הלנת שכר (חוסר תשלום שכר, או תשלום באיחור), פגיעה בתנאי חופשה או מחלה או מפגע בטיחותי. גם במקרים פחות ברורים, אך כאלה שהובילו את העובד להרגשה כי ממקומו לדרוש דבר נוסף עלולים לחשוף את המעסיק לתביעה. כלל המקרים האלו יגיעו לבית דין לענייני עבודה – מצב לא רצוי כלל שיוביל להאטת העסק ואולי אף לפגיעה כלכלית בהמשך הדרך.

לעתים, במצב של תביעה, ישנה הרגשה מיידית של "אשמה" או  "הגנה". יש לזכור ולהדגיש כי גם לצד המעסיק יש זכויות שנועדו להגן עליו במצבים כאלה – במידה והעסק מנוהל כראוי, תוך שמירת זכויות כלל עובדיו, אין כל סיבה לפגיעה בזכויות המעסיק או לפגיעה כלכלית בעסק, ויש לעמוד על הזכויות האלו אל מול בית הדין – אם במקרה לא נמנעה ההגעה אליו.

אז מה נכון לעשות?

פנייה לעורך דין מומחה המעניק שירותי ייצוג מעסיקים בדיני עבודה, עוד לפני תביעה כלשהי, יכולה לעשות את החיים פשוטים יותר – ליווי בכל קבלת החלטה או תהליך בחיי העסק, תוביל לשמירת זכויות כל הצדדים ובכך מניעת התעסקויות צדדיות שאינן מטרת העסק.

צרו קשר בהקדם, ואנו נלווה אתכם בכל התלבטות.

מספר מדרגים:2 דירוג ממוצע:5

לייעוץ בנושא דיני עבודה
ללא כל התחייבות מצדכם
השאירו כאן פרטים ונחזור אליכם מיד:

לוי אשכול 68 קרית אונו, קומה 8 בניין B
03-5174455
03-5174456
OFFICE@shalombarlaw.com