פורום דיני עבודה

+ הוספת הודעה

ביום שני המנהל הישיר שלי סיפר לי שהם ראיינו אדם לתפקיד כלשהו ובמהלך הראיון עלתה האופציה שהוא יעשה את התפקיד שלי. ביום שלישי נקראתי לשיחה עם המנהל הישיר, המנכל והבעלים. זאת הייתה פעם ראשונה מתחילת עבודתי במקום שהועלו בפני טענות של חוסר שביעות רצון מתפקוד. ביום רביעי ביקשתי שיחה אישית עם הבעלים שבה נמסר לי זימון לשימוע. השימוע התקיים למחרת (חמישי). היום נמסר לי מכתב פיטורין ונאמר לי שאין צורך שאגיע יותר. האם יש לי בסיס לתביעה על הליך לא תקין? לי נראה ש"נפלה" לידיהם הזדמנות לחסוך כסף, הם לא חשבו על פיטורין קודם ו"תפרו" תיק. זה שלא רוצים שאיגע מחזק את חשדי שיש כבר מחליף ורק רצו שיתחיל כי התחייבו לו.חסכון כספי, צמצומים, ארגון מחדש הם סיבות מספיקות לפיטורים . יש כמובן לודא כי התהליך היה תקין וכי הפיטורים אינם נגועים בסיבות אחרות של אפליה מחמת גיל, מיו מצב משפחתי וכו'נתנו לי חוזה בעבודה חדשה; רוצים שאחתום עליו. קראתי אותו ולטעמי זה חוזה דרקוני עם סעיפים הזויים. אני יכולה לסרב לחתום עליו? מה הדין?ניתן לנהל משא ומתןו על סעיפי החוזה, במידה ולא יחתם ההסכם המעסיק יכול לזמן אותך לשימוע ולסיים את ההעסקההתחלתי עבודה חדשה, המעסיקה נתנה לי חוזה ויש שם סעיף שאומר "העובדת תעבור בדיקות רפואיות ככל שיידרש". האם זה חוקי? למה אני צריכה לעבור בדיקות רפואיות? יש לציין שאני מזכירה במשרד ולא ברור למה אני צריכה לעבור בדיקות רפואיות במסגרת תפקידי.המעסיק רשאי לבקש מהעובד לעבור בדיקות רפואיות או להציג אישורים רפואיים ככל שהדבר רלוונטי לתפקיד.שלום
המעביד שלי ב 6 השנים האחרונות ,לא זכה במכרז להמשיך לספק שירות לחברה מסויימת ; כך נודע לי מפה לאוזן (לא מהמעביד עצמו).
אין לו עבודה חלופית להציע לי ועל כן אני אמורה לקבל פיצויי פיטורין.
אלא שעד היום ( מעל חודש שהפסקתי לעבוד אצלו) לא נתן לי הודעה מוקדמת וגם לא זומנתי לשימוע ; האם אני זכאית לפיצוי על כך ? ומהו הפיצוי ?במידה והינך עומד לרשות המעסיק הינך זכאי לשכר בגין הימים שבהם לא עבדתשלום, אני עובד בחברת שמירה עם התחייבות לשנה עקב קורס נשק שהמעסיק שלח אותי על חשבונו, התחייבתי לעבוד במלון ספציפי במודעת דרושים והמעסיק התחייב ל3-4 משמרות בחוזה,,,,עקב הקורונה המלון משכיר אותי רק ליום,יומיים,,,,התקשרתי למעסיק שלי ואמרתי לו שלא לזה התחייב וחסר לי משמרות, אני לא מוכן לעבוד מחוץ לעיר ואם זה לא מתאים אני מתפטר- רק שבוע בתפקיד,,,הוא ציין שאם אפרוש -אני אצטרך לשלם את הקורס כי התחייבתי, הסברתי שאני פה כמו שצויין בחוזה אבל הוא לא ממלא את חלקו בחוזה ל3-4 משמרות ולכן לא באשמתי שאני מבטל חוזה- אם היה יכול לספק לי את המשמרות במלון שנדרש במודעה הייתי נשאר,,,,האם עליי לשלם על הקורס במקרה שאני מתפטר או שזה באחריות המעסיק? תודהיש לבחון את תניות ההסכם וכן את מהות הצעות העבודה החליפיות שניתנו לך אם נתנו טרם מתן מענהשלום, בחוזה מצויין שאני מתחייב לתת להם 3-4 משמרות ואומנם באותיות קטנות יותר רשום שהם אינם מתחייבים להיקף משמרות זה- מה יותר שקול משפטי השיחת טלפון ומודעה דרושים או חוזה שמנצל עובדים,,,,,לפי זה הם יכולים להחתים מישהו לשנה ולתת משמרת בחודש,,,,,ניצול ציני,,,,,על זה היה הדיבור שעשה לי את השיחה הראשונית בטלפון- אני לא אתחייב מראש לשנה אם היה אומר משמרת שניים- אני באתי למשמרת לילה בלבד וצריך סוג מסויים של משכורת,,,,,הם הציעו לעבוד בעיר אחרת,,,,טוב שלא שלחו אותי לאילת- אני לא מחוייב בחוזה לעבוד בכל מקום ומודעת הדרושים ציינה מלון ספציפי,,,מה דעתכם תודהכעיקרון החוזה שנחתם הוא הקובע ומחייב. יחד עם זאת יתכן ואכן החוזה לא מדקויים בתום לב ויש לבחון את הדברים.
נשמח לעמוד לרשותך לפגישת יעוץ במשרדנו
טלפון לתאום פגישה 03-5174455שלום, אני גר בבית פרטי צמוד קרקע ובכוונתי לשכור את שרותיו של גנן. הגנן מביא את כליו, יבוא לסדר את הגינה לפי הצורך, בין פעמיים בחודש לפעם בחודשיים. הגנן טוען שהוא עצמאי ואין יחסי עובד מעביד. העבודה לא בתדירות קבועה, אלא כאשר אני מעלה את הצורך ואז הגנן בודק אם הוא פנוי. האם הגנן נחשב לעובד משק בית? במידה ולא, איך ניתן לוודא זאת? להבנתי גם כשנחתמו בעבר חוזים המצהירים שהעובד עצמאי בית המשפט עושה בסוף מה שנראה לו.
אם אציע לו לשלם ביטוח לאומי הוא יסרב, כמו כל הגננים, אבל ברור שאם תקרה תקלה הוא לא יהסס לתבוע אותי. הבעיה היא שכולם ככה, החוק מעורפל גם לבעלי המקצוע, ובתי המשפט ...
האם לחתום על חוזה? להקפיד על הוכחות? או פשוט לעבוד בגינה בעצמי? תודה!לאור המבחנים שנקבעו בפסיקה, גנן בגדרך כלל מביא עימו את הציוד ואף נעזר לעיתים בעוזרים שכירים, ומכאן יש להניח כי לא מתקיימים יחסי עובד ומעביד. יחד עם זאת תמיד רצוי להחתים על הסכם שיפרט כי הרצון להיות מדווח כעצמאי הוא של הגנן וכי התמורה גבוהה בשיעור של 50% ויותר משל עובד שכיר, והניא כוללת את כל התנאים הסוציאליים לו היה מדובר בעובד שכיר כולל תניית קיזוזתודה בעבור תשובתך!
האם יש לך חוזה לדוגמא מול גנן? כמה עולה?ניתן לקבל אך נראה כי נכון יותר להעלות על הכתב כי הקבלן מקבל תמורה עבור עבודתו הוא מביא את הציוד והעובדים ואחראי עליהם. במבחני ביה"ד אם הרכב הציוד והעובדים של הגנן ככל הנראה החשיפה מינימליתאיני מבין בניסוחים משפטיים. חבל כי בגלל טעות ניסוח כלשהי אמצא את עצמי מול שופט שיפרש בשונה מכוונת הצדדים בעת החתימה, כפי שקורה למרבה הצער הרבה בחוזים, הסכמי ממון וכו'...שלום רב
ברצוני לשאול, אני עבדתי בחברה והייתי בהריון מתקדם והחברה הודיעה על פשיטת רגל
וכולם הלכו לעורך דין המתמחה בפירוק חברות וגם אני בתוכם בכדי לתבוע את הביטוח לאומי, ולמעשה ביטוח לאומי מתייחס רק לרכיבים המינמליים כגון שכר שלא שולם וכו', אבל לא מעניין אותו מפיצויים בגין עוגמת נפש והעניין שלא מצאתי עבודה אחרת עד ללידה,
והעניין של הלנת שכר, והעורך דין טוען שלא יעזור לי לתבוע אותו על דברים אלה כי מדובר בבעל חברה פושט רגל וכו' ואפי' אם יוציאו לי פסק דין שהוא מחויב לפצות בכל הדברים הנ"ל, תכלס' אני לא יראה את הכסף מבעל החברה.
השאלה שלי היא האם הוא צודק? ואיך בכל זאת ניתן להתגבר על הבעייה הזאת, היינו אם כן יש איזה אופציה להוציא כסף מבעל החברה בכזה מצב.
תודה רבה לכם על המענהבמצב הדברים שתארת, גם אם המעסיק היה פונה לממונה על חוק עבודת נשים נראה כי היתה מאשרת את הפיטוריםולא היה מגיע לך כל פיצוי. עם כל הזהירות ולאור הנתונים שהצגת במידה ומדובר באדם פושט רגל הרי שאין טעם בניהול הליכים כנגדו כאשר ממילא לא בטוח כי גם תצליחי להרים מסך יקבע פיצוי כלשהו. לסיכום ובזהירות הנדרשת לאור הנתונים שהצגת נראה כי סיכוי התביעה נמוכים וסיכוי הגביה נמוכים אף הם.האם סעיף בחוזה עבודה הקובע שיש להודיע למעסיק/ה לפחות 24 שעות לפני היעדרות מיום עבודה אחרת יופעלו סנקציות - חוקי? לפעמים קמים ולא מרגישים טוב, לא תמיד אפשר להודיע מראש לגבי היעדרות. תודההדרישה להודעה מראש הינה לגיטימית, לגבי הפעלת סנקציות יש לבחון במה מדובר. במידה ומופעלות סנקציות במצבים כפי שתארת מקרה חרום הדבר אינו תקין.שלום,

אני מקבלת שכר גלובלי. בחוזה קיימים שני סעיפים המתייחסים לשעות העבודה:
1. "השכר החודשי הכולל למשרה מלאה, שכר יסוד לפי 42 שעות שבועיות יהיה ____ש"ח"
2. "שעות העבודה הן: א עד ה משעה 8:00 עד 16:00. יום ו' 8-12 אחת לחודש. שעות העבודה הנ"ל יכולות להיות גמישות בהתאם לצרכי העבודה"
עד כה פעלתי לפי הסעיף השני, 8-16, ושמתי לב שמורידים לי 24 דק' על כל יום עבודה. כלומר, לפי סעיף 1. האם שני הסעיפים יכולים להתקיים יחד? האם זה תקין? כי לפי חישוב שלי יש פערי שעות בין שניהם.
בנוסף, ידוע במשרד כי ימי שישי הם בגדר שעות נוספות. האם זה מה שמשתמע מן החוזה?

תודה מראשניתן לסכם על עבודה בשעות גמישות יחד עם זה נראה כי יש סתירה בין הסעיפים לגבי סה"כ השעות השבועיות. הניכוי ככל הנראה אינו תקיןאבקש להתייעץ.

בחוזה העסקה אישי שלי נרשם כי הנני זכאי לרכב מהעבודה, כאשר כמובן שהמס על שווי השימוש ברכב מוטל עליי.
לא נרשם כי נדרש רכב בהגדרת התפקיד, אלא כי זה חלק מתנאי ההעסקה.

כעת, אני מעוניין לוותר על הרכב מהעבודה, עקב קבלת רכב מהעבודה של אשתי - כבר לא משתלם לי להחזיק שניים.

ביקשתי מהמעסיק לשנות תנאי העסקה ולקבל חלף הרכב - הוצאות אחזקת רכב כ 1000 שח בחודש.

האם המעביד יכול לסרב לבקשתי להחזיר את הרכב ולשנות את תנאי העסקתי?

ככל וכן, האם החזרת הרכב באופן חד צדדי (מסירת מפתח וחניית הרכב קבוע במקום העבודה) מזכה אותי חוקית בכך שלא אחוייב במס על שווי השימוש?

אודה לתשובה וייעוץ.
בהערכהאינך יכול לחייב את המעסיק לשלם לך חלף הרכב.
ככל שתחזיר את הרכב באופן חד צדדי, וללא אישור המעסיק ניתן יהיה לחייב אותך בשווי השימוש, כדוגמאת מי שמחנה את הרכב בסמוך לביתו ואינו משתמש בו מנסיבותיו האישיות.
החזרת הרכב חייבת להיות בתאום עם המעסיק, כדי שיוכל לקבלו, לבדוק תקינותו, ולהעביר אותו לאחר באופן מסודר.
תשומת ליבך כי אם מדובר ברכב ליסינג יתכן כי יש להמעסיק התחייבות בגין הרכב לחברת הליסינג וגם מהטעם הזה אינך יכול לפעול באופן חד צדדי.שלום, אני עובד מספר שנים במקום עבודה וצברתי כמות יפה של ימי חופש.
עד היום הכמות ימי חופש משוקפת בתלושי המשכורת ולא קוזזה.
האם עקב התפטרות / פיטורים ממקום עבודה, יש לי הזכות לפדות את כל ימי החופש אל אף שמדובר בכמות ימי חופש גדולה מאוד?
נ.ב - יש לציין שהמעסיק לא ביקש ממני מיוזמתו שאצא לחופשה במהלך תקופת עבודתי.במידה והינך מסיים את עבודתך המעסיק חייב לשלם לך את פדיון ימי החופשה, הכמות המקסימלית הניתנת לצבירה הינה לשלוש שנים ובנוסף השנה השוטפת, כאשר ניתן להעביר משנה לשנה את המכסה השנתית בקיזוז שבעה ימים.
המעסיק אינו צריך לבקש מהעובד לצאת לחופשה, אך צריך לאפשר לעובד לצאת לחופשה.
יש שסוברים כי פרוט מספר ימי החופשה בתלוש השכר מהווה תחייבות חוזית של המעסיק לשלם את מספר הימים המפורטשלום רב,
אני עובד בשכר חודשי .מקום העבודה שלי הועתק לעיר מרוחקת יותר(מ-5 ק"מ לכל כיוון הפך ל-30 ק"מ לכל כיוון),ולא מתאפשר לי להגיע לעבודה לאותן מספר שעות שעבדתי עד לפני המעבר מאחר ואני אב חד הורי ל-2 ילדים קטנים(במקום 7.5 שעות ביום על פי ההסכם, אני נאלץ לעבוד מאז המעבר 6 שעות ביום. המעסיק גם מוריד לי שכר בהתאם).
בחודש נובמבר הייתי בחופשת מחלה 4 ימים .
במקרה שלי- האם התשלום על 2 ימי המחלה מתוך ה-4 אמור להיות מחושב לפי תעריך של 7.5 שעות או לפי 6 שעות?
תודהשלום רב, בהסכם ובצו הרחבה מכוחו נקבעה תוספת ותק של 1% לשנה ריבית דריבית.
מדובר בעובד שעתי.
המעסיק מציג רכיב "תוספת ותק" בנפרד בתלוש, מפריש עליו לפנסיה, מוסיף כל שנה לפי ריבית דריבית כנדרש, אבל אינו כולל את תוספת הותק למחיר לשעת עבודה של העובד לצורך חישוב תעריף שעות הנוספות 125% ו-150%
נראה לי שאי הכללת תוספת ותק בתעריף שעות נוספות אינו תקין אבל יחד עם זאת תמוה שהמעסיק עושה את כל השאר תקין ורק את זה לא.

האם יש חוק/צו/פסק שתומך במעסיק ?

האם יש חוק/צו/פסק שמחייב לכלול תוספת ותק בתעריף שעות נוספות?

מודה מראש על עזרתכם.משרדנו מייצג רשתות שווק, נודה אם תבהיר באיזה רשת שווק מדובר כדי למנוע מצב של ניגוד אינטרסים
ניתן לפרט גם בפרטי SHALOM@SHALOMBARLAW.COMאני עובדת כל יום שש שעות כמוכרת בחנות, האם מגיע לי הפסקה ? כי המעסיק טוען שעל שש שעות לא מגיע הפסקהעלפי הפסיקה ספק אם תפקידך הינו בגדר עבודת כפיים לצורך הפסקה, הואיל ואינך עוסקת ביצור למרות שככל הנראה הינך מבצעת עבודה פיזית. לאור האמור לעיל אינך זכאית להפסקה על פי חוקשלום, הובטח לי בכתב שאם אמשיל לעבוד שנה מלאה בעבודתי החל מתאריך 01/01/2021 ועד 01/01/2022 אקבל בונוס.
בתאריך 02/12/2021 לאחר שאני עובד שנתיים בעבודה באופן מצטבר הוחלט לפטר אותי לרגל צמצומים באופן מיידי מהיום להיום אך להמשיך לשלם לי חודש קדימה עד תאריך 01/01/2022 וכולל אותו יום, אך את הבונוס הם לא רוצים לשלם לי בטענה שאני לא עבדתי עד תאריך 31/12/2021. האם העניין בכלל חוקי והאם לבטל את הבונוס בטענה שלא השלמתי שנה זה חוקי? תודהנראה כי מדובר בהפרה של ההסכם, נשמח לעמוד לרשותך בנושא טלפון לתאום פגישה 03-5174455שלום רב,
בשל מצב רפואי נאלצתי להיעדר מעבודתי למשך 3 חודשים, עכשיו כשהסתיימה חופשת המחלה שלי וברצוני לחזור לעבודה
המעסיק שלי דורש מכתב מרופא תעסוקתי אשר מאשר כי אני יכולה לחזור לעבודתי. אני חוששת לתת מכתב שכזה שכן מצב בריאותי עלול להשתנות, ויתרה מזאת אני חוששת שמכתב כזה ישמש כנגדי בעת התפטרות בשל מצב רפואי ובקשת פיצויים. אשמח לדעת-
1. האם המעסיק יכול להתנות את חזרתי לעבודה במכתב זה?
2. האם זה חוקי לבקש ממני זאת?
3. מה ההשלכות של מכתב שכזה על הביטוח שלי כעובדת ועל קבלת פיצויים עתידיים בעת התפטרות בשל מצב רפואי ?
תודהזכותו של המעסיק לודא כי הינך כשירה לבצע את עבודתך, הדרישה חוקית. לא ברורות השאלות לגבי התפטות עקב מצב רפואי, או שהינך כשירה או שאינך כשירה. ההחלטה אינה שלך אלא של הרופא התעסוקתישלום רב,

אני עובד במקום עבודה פרטי בשכר ברוטו על בסיס חודשי מתאריך 14.2.21.

המעסיק מסר לי מכתב פיטורין במהלך יום 28.11.21(אין שנה של עבודה). במכתב לא מוזכר דבר על ההודעה המוקדמת . ביקש שאגיע לעבודה כרגיל בימי ההודעה המוקדמת. ברצוני לשאול:
1. האם יום מסירת המכתב נספר בחישוב של ימי ההודעה המוקדמת? או שמא מתחילים בספירת הימים מיום למחרת קבלת המכתב?. על פי החוק , מתי אמור להיות בעצם יומי האחרון בעבודה? אודה לתאריך מדוייק...
2. המעסיק מפקיד לביטוח הפנסיה שלי מידי חודש את רכיב הפיצויים 8.33% . האם כספים אלה נשארים אצלי בקופה בפיטורין או שהמעסיק יכול לקחת אותם אליו חזרה?
3. אילו טפסים/מכתבים/אישורים אני אמור לקבל מהמעסיק בתום ההודעה המוקדמת?

תודההינך זכאי ל 14 ימי הודעה מוקדמת. יום מסירת המכתב לא יחשב במניין הימים. הכספים שמופקדים עומדים לרשותך. המעסיק אינו רשאי לקבל את הכספים בחזרה בנסיבות חריגות לאחר הגשת תביחעה לביה"ד. הינך זכאי לקבל מכתב פיטורים מכתבי שחרור לקרנות טופס 106 ואישור על תקופת ההעסקהתודה על התגובה.
שאלה נוספת-מאחר וימי ההודעה המוקדמת(שבהם המעסיק ביקש שאגיע לעבודה) "גולשים" לחודש דצמבר , את השכר האחרון אקבל ב-9.1.22. מה החוק אומר לגבי המועד שבו אני אמור לקבל טופס 161+161א ומכתב שחרור הכספים מהמעסיק ?האם במועד קבלת השכר האחרון או שהמעסיק יכול למשוך זאת למועד מאוחר יותר? עד איזה מועד לכל המאוחר? ומה אני אמור לעשות עם הטפסים האלה?
תודהאין מועד שקבוע בחוק, בפרקטיקה עד כחודשאם עבדתי חודש מלא אך לא כל יום 8 שעות עקב חוסר עבודה , האם אני זכאי להשלמת שכר מהמעסיק עד למינימום ? תודהכעקרון השכר ישולם לך באופן יחסי לשעות העבודה, ואינך זכאי להפרשי שכר מינימום.שלום רב,
בת 41 הנמצאת בהריון בסיכון ובשל כך ניגשתי למעסיקי והודעתי לו על כך שאני בסיכון ולכן אצטרך להגיש לביטוח הלאומי בקשה לשמירת הריון. המנכל הודיע לי בתמורה כי יפרסם מודעת דרושים על תפקידי הניהולי ( וזאת טרם קבלת התשובה לשמירת הריון בכלל ...) הדגשתי בפניו כי חייבות להופיע המילים "מילוי מקום" במודעת הדרושים שכן ארצה לחזור לתפקידי. סורבתי בטענה שאף אחד לא יבוא עם המילים "מילוי מקום".
סמנכלית המקום הדגישה כי כאשר יוולד הילד הדבר יהווה קושי בתפקידי הנוכחי הדורש שעות עד אין גבול וכי "לא תחזרי לתפקיד הזה" - שוב, כל זאת כאשר ידוע להם כי הנני בהריון.
פורסמה מודעת דרושים, גוייס אדם ( אשר בדיעבד התברר כמקורב לאחד המנהלים ובעלי היכרות מקדימה) - גוייס אדם, ללא הכותרת "מילוי מקום" כאשר אני עדיין ממתינה לתשובה לגבי שמירת הריון!
כששאלתי מה מתכוונים לייעד לי במידה ולא אקבל שמירה ובכלל, לאחר התפקיד ממנו "נזרקתי" נאמר כי "ימצאו משהו". מה?? אני בתפקיד ניהולי! מה זה "למצוא משהו"?
שאלתי.... האם כל הנ"ל חוקי?? בעודי בהריון לפרסם דרושים ללא "מילוי מקום" בדרישות, האם מותר להתנות את המשך התפקיד בכך שאהיה אם ולא אוכל לדעתה של הסמנכלית לכהן בתפקידי? איזו אפליה זו? ובכלל, שימוש במילים מתעמרות רק בשל היותי בהריון בסיכון והיעדרותי?
והאם, בעודי בהריון, מותר להם "למצוא לי משהו", תפקיד זוטר אחר על דעת עצמם בלבד? חייבת להיות הסכמה שלי לעניין?
מאז שאני ממתינה לשמירה- אני עוברת נידוי לחלוטין. הן ממנכ"ל המקום, הן ממנהלים ישירים כאילו אינני קיימת כלל.
אציין שאני עובדת במקום מעל ל-13 שנים בכל פעם בתחום אחר אך תמיד בתפקיד ניהולי .
משהו מריח לי מאד לא טוב בלשון המעטה ואשמח לדעת אם יש לי עילה לדרוש מהם דין וחשבון על הנעשה והאם כל מה שסיפרתי כאן אכן לא חוקי כפי שנדמה לי?

אודה לתשובה😓המהלך אינו חוקי בניגוד לחוק שוויון הזדמנויות בעבודה ובניגוד לחוק עבודת נשים. ממליץ כי תגיעי בדחיפות לשיחת יעוץ במשרדנו לבחינת האופציות לביטול המהלך. טלפון לתאם 03-5174455שלום רב,
עקב סביבת עבודה רעילה, נאלצתי להתחיל לחפש מקום אחר. גיליתי שהמעסיק שלי פירסם מודעת דרושים לתפקיד שאני ממלא (ללא ציון שם החברה) - וידאתי מול משרד ההשמה כי אכן מדובר במעסיק. אני מניח כי בכוונתו לפטר אותי בסוף דצמבר, שהוא חודש לחוץ במיוחד ולא מתאים לקליטת עובדים חדשים. האם מדובר בהתנהלות חוקית?הדבר חוקי בדיוק באותה מידה, שחוקי מבחינתך לחפש מקום עבודה אחר.
חובתו של המעסיק לבצע טרם הפיטורים שימוע. ניתן יהיה לתקוף את השימוע ולטעון כי ההחלטה התקבלה מראש והראיה חיפוש המחליף טרם השימוע. במקרה זה ינתן משקל לעובדה שגם אתה חיפשת עבודה אחרת במקביל.48 | 47 | 46 | 45 | 44 | 43 | 42 | 41 | 40 | 39 | 38    הקודם»   »
כניסה מנהל

Close