פורום דיני עבודה

+ הוספת הודעה

בפורום דיני עבודה לעובדים ניתן לשאול שאלות ולברר מידע משפטי. כאן תוכלו לקבל מידע איכותי, מהימן ומעודכן בכל הנושאים החמים של דיני העבודה. שלכם ובשבילכם, משרד עורכי דין שלום בר.

הי. קראתי שפטור מס על פיצויים של קרן הפנסיה בכפוף לטופס 161 הוא משכורת אחרונה כפול אחד וחצי כפול שנות העבודה.
אבל מה אם יש מצב שעבדתי שנים בשכר של 6000 בחודש בערך ובשלושת החודשים האחרונים, ובמיוחד האחרון, בגלל חפיפה לעובדת החדשה, יש פחות שעות עבודה (השכר הוא שעתי) ולכן משכורת קטנה עד כדי 2000 ש"ח למשכורת האחרונה, האם זה יפגע בסכום הפטור ממס של כספי פיצויים של הפנסיה?
תודה,
אמיליבכל מקרה יש לנות ולבצע תאום מס לעניין הפטורסליחה, אבל לא ברור לי ממה שענית
הכוונה שהכל יעשה עם תיאום וטופס הנדרש לשחרור וכדומה. האם יתכן שבגלל 2-3 משכורות נמוכות בסיום עבודה כל הפטור יהיה מעוות לרעתי?הדבר נתון לשיקול דעת פקיד השומה שעורך את החשבון, עליך להציג בפניו את תלושי השכר הקודמים, איני יכול לחוות דעה כיצד יפעלשלום
באתר כול זכות כתוב כי פיצויים על הלנת שכר שטרם שולם נתן לתבוע עד שנה ממועד התחלת הלנת השכר, וכי את השכר עצמו עד 7 שנים אחרי,
האם אכן כך הדבר?
לא ניתן לתבוע פיצויים מעל שנה מאז תחילת ההלנה?
בברכהההתיישנות לעניין פיצוי הלנת שכר הינה שנה, פיצויי פיטורים אפשר לתבוע 7 שניםהי
אם אני מקבלת אובדן כושר עבודה חלקי בו אני יכולה לעבוד רק 0.5-0.75 משרה, כלומר לא יכולה לעבוד הרבה שעות, איך זה מתבטא בדיוק מול חברת הביטוח? אם אני לדוגמה אעבור עבודה ובה אשתכר פי 2 (רק לצורך הדוגמה) אך אמשיך לעבוד קצת שעות כמו בעבודה הקודמת, עדיין אקבל השלמה מהביטוח? או שמבחינת הביטוח אני יכולה להשתכר רק עד סכום מסויים שהוגדר ברגע קבלת אובדן כושר העבודה החלקי? אשמח מאוד להבהרה בנושא הזה.
תודה לךזכאותך מחברת הבטוח הינה נגזרת של השכר המבוטח וההכנסות מעבודה ללא קשר לשיעורי המשרהכלומר אם השכר המבוטח הוא 6000, יקבע אובדן כושר של 25% (שיתבטא בזה שאעבוד פחות שעות כל חודש, השכר הוא שעתי) ולאחר זמן כלשהו אעבור לעבוד במקום אחר בו אשתכר לדוגמה 6000, האם מבחינת חברת הביטוח לא אהיה זכאית לתשלום כלל? כלומר מה צריך להיות השכר שלי בכדי שאהיה זכאית למשהו מחברת הביטוח בהנחה שהשכר המבוטח היה 6000?
תודהנראה כי זאת הפרשנות ההגיונית, מומלץ להפנות את השאלות גם לחברת הבטו או קרן הפנסיה כדי לקבל תשובה שמעוגנת בתקנון הספציפישלום רב
האם בתקופה שבה העובד מקבל דמי פגיעה בשל תאונת עבודה הוא זכאי לצבירה של ימי חופשה?
בברכה
גידיהיי אשמח לשאול שאלה .בנוגע לאישור החזרי מס הכנסה
מעסיק רשאי לבקש אישור החזרי מס למרות שמילאתי טופס 106?
אבא שלי נכה 100 ומקבל החזרי מס הכנסה , המנהל חדש ופתאום רצה שהוא יקבל את החזרים דרכו .
אבא שלי לא הסכים ורוצה דרך מס הכנסה
עכשיו הוא דורש ממנו לשלוח לו אישור החזרי מס הכנסה
לא הבנתי למה הוא צריך דבר כזה ? בחיים לא שמעתי על מישהו שביקשו ממנו דבר כזה אם הוא צריך הוא יכול לדבר עם מס הכנסה הוא המעסיק לא?
אני חושבת שהוא מנצל אותו כי הוא תלוי בו והוא שונא אותו וגם עצם זה שהוא נכה גורם לו להרגיש יותר כוח עליו כי,אבא שלי נפחד שיפטר אותו..
הוא גם עשה לו הרעת תנאים העלה לו את השעות עבודה ולא משלם לו עליהם , גורם לו לעבוד עבודה פיזית ומוריד לו מהשכר...

אשמח לדעת אם הוא יכול לבקש ממנו את האישור החזרי מס הכנסה ובשביל מה הוא צריך את זה בכלל ?
תודה מראש❤️התשובה אינה חד משמעית, ככלל הפסיקה הולכת לכוון שהחזרי מס עקב שינוי חקיקה המעובד יהינה מהם, שינוי מס אחרים כגון עדכון תקרות מס עדכון ערך נקודות זיכוי וכו המעסיק יהנה מהם. לגבי אביך יש לבדוק מה סוכם, מתי חלה הנכות האם המעסיק ידע מראש ולקח בחשבון וכו, נושא תום הלב ועשיית עושר שלא כדין יהיה משקל בקביעת כב' ביה"ד. לאור מורכבות הנושא והמשמעויות הכספיות מומלץ לקבל יעוץ אישי. נשמח לעמוד לרשותך לתאום פגישה בטלפון 035174455האם קיים חוק שאומר שאם עבדתי 42 שעות שבועיות ) ראשון עד חמישי)
42 שעות שכוללות בתוכן גם את הנוספות של אותו יום . האם מגיע לי שעות נוספות מלאות ביום שישי
שאלה שנייה בחוזה שלי מסתבר שיש סעיף שאומר שמשעה 6-8 נחשב לי שעות לילה ואני מקבלת עליהם 125% אבל לטענת החשבת שכר בחברה בגלל הסעיף הזה לא מגיע לי שעות נוספות מלאות ביום שישי מהשעה הראשונה
האם זה חוקי שסעיף בחוזה מבטל חוק במידה ויש כזה חוק ?לפי הפסיקה אין לכלול את השעות הנוספות בגינן קיבלת גמול יומי בחישוב צהשבועי אחרת יהיה תשלום כפול, לעניין שעות לילה יש לבדוק את הנסוח הספציפי של הסעיף ומקורו חוזה אישי הסכם קיבוצי או צו הרחבה, בכל מקרה לא מגיעות ש"נ באופן אוטומטי ביום שישי אלא לאחר השלמת המכסה השבועיתשלום,
עובדת במשרה שדורשת שעות נוספות לא מועטות.
שכר בסיס 15 אלף + שעות נוספות לפי עבודה בפועל. (בממוצע 30)
לאור כמות השעות הנוספות המעסיק מעוניין להפוך אותי לעובדות גלובלית.

האם מותר לי להתנגד לשינוי ?

אם יבצעו את השינוי וייתנו לי סכום גלובלי שזהה לברוטו הממוצע שאני מקבלת בכל חודש ,אבל כולל הפרשות סוציאליות מלאות מה שבפועל יגרום לנטו שלי להיות נמוך יותר , האם מדובר בהרעת תנאים ?

תודהזכותו של המעסיק לבצע שינוי, לא נראה כי מדובר בהרעה בתנאי ההעסקהב3 שנים האחרונות לא שילמו לי לפי חוזה מסתבר שזה בא לזכותי
בחודש האחרון החליפו מערכת שכר ופתאום התחילו לשלם לפי כביכול חוזה מה שגורם לשכר שלי לרדת

השאלה האם יש מה לעשות עם זה והאם הם יכולים לדרוש.את הכסף חזרה ב3 שנים האחרונות ?

בנוסף אני עובדת כל יום בין 10-11 שעות שעתי
לפי החוק ימי שישי אני אמורה לקבל שעות נוספות מלאות שעתיים 125% וכל השאר 150%
אני עובדת 42 שעות שבועיות ) אבל זה כולל שעות נוספות באותו יום ולכן האם בחוק מכיל גם אותי ?כדי לתת מענה לשאלתך יש לבדוק את הסכם ההעסקה ולברר מה מהות השיני שנעשה ומדוע
נשמח לעמוד לרשותך לביצוע הבדיקה ומתן מענה 035174455שלום
לפי הסכם עבודה שחתמתי רשום שאני צריך להודיע 30 יום אם אחליט להתפטר
יש לי ותק 3 חודשים
האם אני מחוייב לפי הסכם או לפי החוק?ככל שמדובר בהסכם המטיל חובה דו צדדית, ביה"ד ככעל הנראה יתן לו תוקףשלום, אני בחופשת לידה. כשנה לפני שיצאתי לחופשה הוחלף לי מנהל שלא קיבל את התפקיד שלי ( מצד אחד אמר שהתפקיד שלי ישמר ,אך מצד שני לפי ההתנהגות מבינים שזה לא ישמר לי,הוא לא באמת יודע מה אני עושה ורק מתלונן עלי) ,הגיעה לידי מצגת שהופצה לכלל העובדים שבו התפקיד שלי שונה ותפקידים שהיו באחריותי הועברו לאחרים.
1.המננהל מרוקן את תפקידי מתוכן
2.מוריד ממעמדי
3.אני יודעת שאני יכולה להתפטר כדין מפוטר,אבל האבטלה שלי תהיה מאוד נמוכה ואני ובעלי במינוסים ואנחנו צריכים הכנסה
4.המנהל רושם עלי דברים לא נכונים ומפיץ אותם למשאבי אנוש,כמו כן התלונן כל תפקודי במהלך חופשת לידה שלא הייתי זמינה למענה .
מה אני עושה? אני לא יכולה להישאר שם , אבל אני לא רוצה להתפטר כי אז לא אקבל אבטלה . המנהל התלונן בפני שהמענה שלי בחופשת לידה לא היה מספק ,כמו כן הפיץ למחלקת משאבי אנוש שיש לי בעיות נפשיות (מה שכמובן לא נכון ).
אני ממש זקוקה למענה,אין לי אפשרות לשלם לעורך דין( כבר ניסיתי והתשלום לעורך דין כבר היה יותר ממה שהייתי מקבלת בהסכם הפשרה ,אז ירדתי מזה )הנטל על המעסיק להוכיח כי השינוי שערך אינו קשור אלייך ספציפית אלא נעשה באופן רחבי ומשיקולים כלכליים של החברה.
ככל שהועברו דווחים שקריים למשאבי אנוש יתכן והדבר בגדר הוצאת דיבה ולשון הרע. מומלץ לקבל יעוץ אישי כדי להתמודד מול המעסיק.
נשמח לעמוד לרשותך בעניין זה טלפון לתאום פגישה 035174455היי,
עובד בחברת שמירה, האם המעסיק חייב לתת לי 150 אחוז על צאת שבת אם לא הגדיר את זמני המנוחה השבועיים בחוזה? והאם גמול זה הוא עד 12 בלילה של שבת בלבד?תחום מנוחת השבת הינו של 36 שעות מתוכן 25 שעות שבת בהתאם לדת. השאלה האם מוצאי שבת נכלל בשעות אלה תלויה האם קיבלת את המנוחה השבועית טרם עבודתך. למשרדנו התמחות מיוחדת בתחום חברות השמירה ונשמח לבדוק את זכאותך באופן אישי
טלפון לתאום פגישה 035174455היי,
הודעתי היום על פיטורי למעסיק דרך הוואטספ. אני עובד דרך חברת קבלן בתחום האבטחה והמעסיק שלי בחברת הקבלן ואני לא באמת בקשר ישיר באופן כלשהו. המעסיק כבר תקופה מסנן אותי הן בפלאפון והם בוואטספ. אם כתבתי היום את הודעת הפיטורים ושלחתי לו (חמישי), והוא לא יענה בכלל וימשיך לסנן. האם אני רשאי לעזוב על דעת עצמי גם בלי האישור שלו? (התחלתי לעבוד ב13 בפברואר, נתתי 3 ימי הודעה מוקדמת כלומר אמרתי לו שיום שבת היום האחרון שלי). אשמח לעצהככל שאין בידך אישור כי ההודעה התקבלה, הדבר מחייב שליחת הודעה מסודרת להנהלת חברת האבטחה ואישור קבלתהשלום,
לאחרונה סוף מרץ הגשתי מכתב התפטרות וציינתי יום אחרון כ31.5.
בימים האחרונים היחסים עם המנהל שלי התחממו בעקבות הודעה שלא התפרשה נכון. המנהל שלח את ההודעה שכתבתי אליו בפרטי לקבוצת וואטצאפ של העבודה וציין שהודעה כזו לא מתקבלת על הדעת. מההודעה קל להבין במי מדובר והגבתי שקשה להבין טון וקונוטציה בהודעה ואפשר היה לשאול אותי ישירות. (ברור לי עכשיו כשאני רגועה שזה לא היה הדבר הנכון לעשות) מכאן לשם העניינים התלהטו, אני הגבתי להודעות שהוא המשיך לשלוח בקבוצה של העבודה ובנקודה מסויימת המנהל שלח בקבוצה הודעות קוליות שאני מחפשת אותו מהיום שהתחיל לנהל מעליי, אמר עליי "שתהיה בריאה" "שיבושם לה" ושלח סקר בקבוצה "למי קשה איתו" ומי שלא נראה לו איך שהוא מנהל שיעזוב, זה בעיקרון מה שהיה. בפרטי כתבתי ואמרתי לו שאם בהנהלה יאשרו אני אשמח לעזוב מוקדם משציינתי במכתב. השאלות שלי הן: 1. האם מותר לי לעזוב למרות מה שציינתי במכתב ההתפטרות? אציין שלא היה הסכם לגבי ימי הודעה מוקדמת עם ההנהלה ונתתי הודעה חודשיים קודם.
2. האם אוכל להגיש תלונה על יחס מזלזל, האם יש לי קייס בכלל? אגב אם זה עומד לטובתי אציין שאני לא מחפשת פיצוי כספי, התנצלות תספיק. היחס המזלזל ממנו נמשך כמה חודשים (ישנה אטימות מסויימת במקום העבודה שלי, אך השעות קסמו לי מאוד) והכעיס אותי שדיבר עליי ככה למשמע שאר העובדים. תודהניתן לסכם על קיצור ההודעה המוקדמת בהסכמה עם המעסיק, לגבי ההתנהלות מול המנהל הישיר נראה כי הוא חורג ממה שמקובל אך גם לפי גרסתך גם את אינך נקיה מאחריות. לא נראה כי יש כאן עילת תביעה אך יש לראות את ההתכתבות המדוייקת בקבוצת הווצאפ כדי לתת תשובה מסודרתשלום עו"ד שלום בר
האם מעסיק ועובד יכולים להחליט יחד על כך שהמעסיק חותם על טופס שבו הוא מתחייב לשחרר את כל כספי הפנסיה לעובד בעתיד, ללא אפשרות לבקש אותם חזרה, גם אם העובד יחליט למשוך את כולם מהפנסיה?
האם זה צריך להיות טופס מיוחד או פשוט מספר שורות שבהן הוא מציין את התחייבותו לשחרר את הכספים וחתימה שלו?
הערות רלוונטיות:
אני מועסק אצלו כבר שנים, כלומר זו לא תהיה חתימה בתחילת עבודה.
הוא כבר מפריש 8.33% לפיצויים לפי סעיף 14.
בזה לא כלול כמובן מקרה של שלילת זכאות עקב מעילה או שאר מצבים לא חוקיים.

תודה,
גוראין כל מניעה להגיע לסיכום כזה ומדובר בנושא מקובל, למעט החריגים כפי שציינתהאם צריך נוסח מקצועי (אחרת נדמה שאפשר להתחמק בכל מיני טענות שיעקפו את הניסוח)
האם אפשר להבטיח זאת על ידי הניסוח הבא? (לא בהכרח בניסוח הזה, אבל זה העיקר)
"אני... מתחייב לחתום על טופס שחרור כספים (161) לעובד... בעת סיום העסקתו, בין אם יתפטר או יפוטר, ומבלי כוונה לבקש כספים אלו בחזרה אליי בשום אופן..."
תודהשלום
עובד חודשי
האם אפשר שהשכר יסוד יהיה בנטו והשעות נוספות גלובליות בברוטו וההפך?
\תודהאין כל מניעה לסכם על שילוב נטו וברוטו כפי שתארתעברתי ביוזמתי ממאה אחוז משרה ל-80% משרה.
מה קורה ל- 20 לימי החופש שצברתי בזמן שעבדתי משרה מלאה? כל יום חופש היה שווה 8.5 שעות
כרגע רוצים להחשיב לי את ימי החופש הקודמים רק כ-6:30 שעות במקום 8:30 שעות ליום חופש, אותם קבלתי שעבדתי משרה מלאהשלום, לאחר 3 שנים מקום עבודתי פותח לנו קרן השתלמות. היחס הוא 2.5% עובד ו2.5% מעביד. אני יודעת שהיחס של 1:3 צריך להשמר. הם מציינים שבשנה השלישית והרביעית היחס הוא כזה. בשנה החמישית ושישית היחס גדל ל1:2 ובשנה השביעית ומעלה היחס יהיה 1:3.
האם הם לא מחוייבים לשמור על יחס של 1:3 מהתחלה?? או שהם יכולים לעשות מה שהם מחליטים/רוצים?
תודהבמידה ואין הסכם קיבוצי או צו הרחבה המחייב את המעסיק חרת, אין כל מניעה מצד המעסיק לבצע הפרשה זהה לזאת של העובד, היחס 1:3 שציינת משמעו שהפרשת העובד לא תפחת משליש מהפרשת המעסיק, אך היא יכולה להיות גבוהה יותר משלישעבדתי בחברה מסודרת ,קבלתי הצעת עבודה ממקום אחר התפטרתי .לאחר שסכמתי איתו בעל פה אם המקום העבודה החדש שאני מתחיל אצלו בתאריך מסוים והוא הסכים עבדתי אצלו כמה ימים ובאותו יום של החוזה הוא עשה לי טופס 101 בכדי לשלם לי על הימים שעבדתי והודיע לי שאנחנו לא ממשיכים כי הוא לא צריך אותי כרגע מה עושים?מכיון שאין הסכם בכתב ואין התחייבות לתקופת העסקה כלשהיא לצערנו נראה כי סיכוי התביעה אינם גבוהיםכיצד מחשבים את צבירת ימי החופשה והמחלה של עובד שעתי שנמצא במילואים?יום מילואים מחושב לפי 8 שעות, במידה להיה במילואים חודש מלא יהה זכאי לזכויות לפי משרה מלאהתודה על התשובה המהירה.מאיפה אפשר ללמוד את זה?
אני מניח שהמעסיק ישאל אותו...שלום רב,
אשמח לעזרה,
לא מזמן הייתי אמור להתחיל עבודה, הייתי בראיון והתקבלתי מלאתי את רוב טפסים וחתמתי עליהם.
לאחר מכן נדרשתי לתת ת. אצבע ע"מ שאוכל לחתום נוכחות בעת שעות העבודה.
סירבתי והודעתי להם שזו חדירה לפרטיות ואיני מחוייב לעשות זאת ואף הראתי להם את החוק דרך האתר "כל זכות"
ובקשתי מהם לקבל כרטיס או לבצע החתמה דרך המחשב (כפי המוזכר בחוק)
נאמר לי דרכם שאין להם דרך אחרת לבצע החתמות לעובדים וכלום עושים זאת אצלם, עקב כך הודעתי להם שאיני מסכים לתת ת. אצבע ולהכנס למאגר שעשוי יום אחד להפרץ ואיני מכיר את אבטחת המידע אצלם, לבסוף נאלצתי שלא להתחיל את העבודה.
למעשה לא התקבלתי לעבודה עקב אי מתן אוצפיה חלופית לת. אצבע שהינה בניגוד לפסיקת בית הדין הארצי.
האם שייך להגיש תלונה או תביעה בבית הדין לעבודה בנושא?

תודה, דודהדרישה אינה חוקית, ניתן להגיש תביעה לבית הדין לעבודה83 | 82 | 81 | 80 | 79 | 78 | 77 | 76 | 75 | 74 | 73    הקודם»   »
כניסה מנהל

Close