לשירותכם:
072-3972597

פורום דיני עבודה

+ הוספת הודעה

יעוץ משפטי מקצועי בדיני עבודה. בפורום דיני עבודה לעובדים אפשר לשאול שאלות ולברר מידע משפטי בנוגע לעובדים ודיני עבודה. אנו נדאג לתת מענה מהיר ומדויק ככל הניתן .

שלום
האם בהתפטרות בזמן חל"ת המעביד מוותר על עבודתי ( בתקופת ההודעה המוקדמת) ווטוען שלא חייב לשלם משכורת חודשית הינה חוקית ?

תקופה זו אמורה לשלם שכר מלא ללא תנאים סוציאליים (חלף הודעה מוקדמת).

תודהלצערי אין פסיקה בנושא, כל הנושא של חל"ת קורונה טרם הגיע לבתי הדין לעבודה
הערכתי ושוב מודגש מדובר בהערכה בלבד, כי לא תהיה זכאי לדמי הודעה מוקדמתשלום רב ושנה טובה
אני נמצא בחל"ת מתמשך ממרץ . הודעתי על התפטרות עקב מציאת עבודה ונתתי חודש התראה .
האם אני עדיין בסטטוס של חל"ת ?
אם אני חתום על סעיף 14 אני זכאי לקבל את מלוא הפיצויים ( 8.33 אחוז )
תודהלא ניתן לענות על השאלה מבלי לקבל רקע לגבי נסיבות ההתפטרות.
אם מדובר בהתפטרות סתמית עקב מציאת עבודה אחרת וללא התראה למעסיק על תיקון הרעה בתנאי ההעסקה/נסיבות שביחסי עבודה והשבה לעבודה אין כל בטחון כי מגיעים פיצוי פיטורים מלאים.
במידה התפטרת בנסיבות שאינן מזכות, תהיה זכאי אך ורק לסכומים שבקופה 6% או 8.33% בהתאם למה שהורש
במידה הותפטרת בנסיבות מזכות תהיה זכאי להשלמת פיצוי פטוריםתודה
ההתפטרות הינה עקב חל"ת מתמשך שבמהלכו מצאתי עבודה אחרת
ניסיתי מספר פעמים לחזור לעבודה בתקופה זו בתקשורת טלפוני/ווטצאפ/אימייל מול המעסיק
ההתראה שמסרתי הינו מכתב פיטוריןנראה כי תהיה זכאי לפיצוי פיטורים מלאים בנסיבות אלה אך הדבר נתון לשיקול דעתו של כב' ביה"ד
הגישה כיום ואין מספיק פסיקה בנושא, כי קיימת לך הזכות לעבוד ובמידה והינך דורש לחזור לעבודה אך המעסיק לא מחזיר אותך אלה נסיבות מספיקותבוקר טוב
מקום העבודה שלי מוגדר כחיוני, אך מאחר ובמסגרת מגבלות הסגר אין גנים, אני נאלצת בעל כורחי להישאר בבית עם שתי הילדות שלי (אני פרודה והאקס שלי מתגורר רחוק מאוד ולכן אין באפשרותו לסייע). ביקשתי חל"ת, אך נאמר לי שבגלל שמקום העבודה שלי מוגדר כחיוני, אין באפשרותם לאפשר לי זאת בכפוף לחוק. שתי שאלות: 1. האם זה נכון ? 2. במידה וזה נכון, כיצד יתכן שלא חשבו על סיטואציה כזאת ? לא מבינה למה אני צריכה להיענש כלכלית. אני רוצה לעבוד, אך חייבת לשמור על שתי ילדותיי הקטנות.במידה והמפעל מוגדר כחיוני לא תוכלי לצאת לחל"ת.
תשומת הלב כי קיימים מצבים בהם רק חלק מהמפעל מוגדר כחיוני
לעניין שיקול הדעת של המחוקק איננו יכולים להכנס לנושא זה במסגרת הפורוםשלום רב. אני בן 65 עובד בחברה פרטית מעל 20 שנה, מבקש לדעת אם בעל הבית מוציא אותי לחל"ת עד לסוף תקופת חל"ת קורונה המוגדת ע"י השילטונות ( סוף יוני 2021 ) , ומתאריך זה הוא מפטר אותי האם אני זכאי להמשיך ולקבל דמי אבטלה המוגדרים בחוק למשך כ 175 יום, או שיקזזו לי את ימי האבטלה שהייתי בחל"ת קורונה ?בראש ובראשונה פיטוריך בגיל 65 בעייתיים ויתכן ונעשים בניגוד לחוק, בנושא זה מומלץ כי תקבל יעוץ אישי.
כעקרון הינך זכאי ל 175 ימי אבטלה וימי החל"ת בגין הקורונה יבואו במניין, על פי החלטת בטוח לאומי תקופת האבטלה תוארף באופן אוטומטי עד תום תקוטפת ההקלות דהיינו עד ל-30.06.2021
כפי שצויין נושא פיטוריך בגיל 65 מחייב יעוץ אישי, אשמח לעמוד לרשותך בעניין זה
טלפון לתאום פגישה 03-5174455שלום, אני עובדת בעמותה המקבלת תמיכות מדינה שממשיכות להגיע גם בתקופה זו. האם מותר להוציא אותי ועובדים אחרים לחלת למרות שהעמותה לא נפגעה כלכלית?
יש לציין שהסיבה בגינה הוצאתי לחלת היא הסגר וצמצום נפח העבודה שנכונות הסיבה מוטלת בספק.אין בקריטריונים שנקבעו כל התייחסות לפגיעה כלכלית אצל המעסיק, ואין לדבר כל רלוונטיותשלום רב,
עבדתי כגננת בגן פרטי כמעט 3 שנים. מקום העבודה נסגר ולכן הגיעו לי פיצויי פיטורין.
קיימים דברים לא מובנים ממש בעיניי.
1. סכום הפיצויים הנמצא בקופה כרגע הוא 6000 בלבד. לפי מה מחושבים הפיצויים? המשכורת שלי היתה גלובלית והרווחתי בין 4800-5300 שח. איך זה ייתכן שרכיב הפיצויים הוא רק 6000?
2. עד כה לא קיבלתי טופס 161 למרות שסיימתי את עבודתי שם בשישי לאוגוסט. האם זה חוקי עד כה? המעסיק מתרץ שזה בטיפול רק כי לפני כמה ימים הושלם עניין התשלום לפנסיה עבור החודש האחרון?
3. תלושים לא קיבלתי בזמן ואפילו על אוגוסט לא ואני צריכה לבקש כל פעם מחדש. מה עושים בנידון חוץ מהוכחות התכתבות?
4. בנוגע לפדיון ימי חופשת עובד שנכתב לגביו במכתב סיום העסקה ובחיים לא ניצלתי חופשה, המעסיק עונה לי כיום ב "החופשות בגן הן בכמות שעולה בחוק". האם ישנו קשר בין הדברים? העובדים איתי יצאו לחופשות עובד למרות חופשות החגים וקיבלו בעבורן שכר חודשי רגיל. למה לי לא מגיע לקבל פדיון במקום?
5. באינספור פניות לרואה חשבון מטעם המעסיק נעתרתי בשלילה ונאמר לי "רק אם יש לך רואה חשבון מטעמך הוא מוזמן ליצור איתי קשר".

אני מרגישה שמורחים אותי ושנוצלתי. ואשמח להכוונה ולתשובות.אין פירוט ימי חופשה בתלושים כלל. לא כמה נוצל ולא כמה מגיע. אין צבירה הכל -אפס אפס. האם מדובר בדבר חוקי?
בפנייתי נאמר לי :צריך אבל לא חייב"
ועכשיו הם פוטרים את עצמם מתשלום בכלל.על פי תיקון 24 לחוק הגנת השכר המעסיק חייב לפרט את נתוני החופשה צבירה זכאות ויתרה בתלושי השכר
כפי שציינתי את מוזמנת לפנות למשרדנועל פניו נראה כי הסכומים הצבורים בקופה נמוכים משמעותית מהנדרש, אשמח לעמוד לרשותך לביצוע החישובים ובחינת האפשרויות העומדות לרשותך לקבלת הכספים
טלפון לתאום פגישה 03-5174455האם עובד לא יהודי, למשל נוצרי רשאי לבחור את יום המנוחה הקבוע שלו כיום ראשון, אף אם מקום העבודה סגור בשבת? ככה שלמעשה הוא בחופש יומיים. תודההעובד יכול לבחור את יום המנוחה שלו ביום ראשון.
זכותו של המעסיק שלא להסכים להעסקה במשרה חלקית ללא קשר ליום המנוחהבטוח שהוא יכול לבחור את יום המנוחה שלו ביום ראשון אף אם במקום סגור בשבת! פשוט במקום אחר ענו לי אחרת שאם המקום סגור בשבת אז אין בחירה לעובדים . 2 לא הבנתי מה הכוונה משרה חלקית וכו'
תודה רבהאיננו מתכוונים להתנצח עם גורמים עלומים אחרים, ככל שהינך מתייעצת עם מספר גורמים עלייך לבחור בין התשובות השונות שקיבלת את המתאימה.לא איתי לא איתכם ולא עם גורמים אחרים
פשוט כשאני קוראת באתר של חוקי עבודה או בספר (יש לי ספר חוקי עבודה לחשב שכר) אני לא מצליחה להבין מספיק טוב את לשון החוק . זאת אומרת כשקראתי את החוק אכן רק היה כתוב שרשאי לבחור איזה יום שירצה ולא הייתה התייחסות לעניין אם עסק פתוח או סגור בשבת, אז שאלתי אותך כי בטח בתור עורך דין יש לך יותר ספרי חוקים מפורטים ואתה יודע יותר טוב, (אגב
עכשיו שאלתי אם אתה בטוח כי אולי לא הסברתי טוב את שאלתי (ענו לי אחרת בקבוצה של חשבי שכר לא עורכי דין כמובן יתכן שהם טעו)
אז לסיכום (רוצה לוודא שהבנתי) לדגמא מינמרקט מעסיק עובד נוצרי, המינמרקט פתוח 6 ימים בשבוע וסגור בשבת, העובד יכול לבקש את יום המנוחה שלו כראשון ואז יש שתי אפשרויות 1 המעסיק ייתן לו יומיים חופש שבת (מכורח המציאות)וראשון בגלל בקשתו. 2 המעסיק ייתן לו יום חופש שבת וביום ראשון אם העובד יגיע לעבודה הוא יקבל שכר של 150% כי זה יום המנוחה שלו?
וסתם עוד שאלה אם הבנתי נכון וזה ככה מה דעתך זה לא חוק קצת מפלה?
תודה רבהלפי חוק שעות עבודה ומנוחה יש לעובד זכות בחירה ולכן יכול לבחור גם ביום ראשון, ולמעסיק אין מה לומר בעניין זה.
בהתאם לנתוני שאלתך, יוצא שהעובד מועסק 5 ימים בלבד יוצא שהעובד עובד יום אחד פחות זכותו של המעסיק שלא להסכים להעסקה מופחתת זאת.
אם יועסק ביום המנוחה יהיה זכאי לתוספת 50%, (יש לודא כי קיים היתר להעסקה בימי המנוחה).התפטרתי מעבודתי לאחר שנתיים ומשהו ולפני שההתפטרות נכנסה לתוקפה הוציאו אותי לחלת האם אחרי החלת זה ישנה לי משהו ואוכל לקבל פיצויים כדין מפוטר או בגלל שהתפטרתי בעצמי איני זכאימכיון שהתפטרת, אינך זכאי להשלמת פיצוי הפיטורים מעבר לצבור בקרנות ואין כל קשר לחל"תאני עובד בןברת הבטחה. בהתחלה דרך חברת בת...אבל עם אותו מנהל..ועכשיו 6חודש+ ממשיך לעבוד באובייקט אחר! היום ראיתי ששבוע הבא אני לא עובד! ומנהל לא מדבר על חלת!!! מה אני צריך ויכול לעשות...אני בלי שקל...ו בלי עתיד ברור!!! אנא תעזרו!!!מומלץ לפנות בכתב כדי לברר את מעמדך, ככל שלא תשובץ ולא תצא לחל"ת הינך זכאי לתשלום דמי חופשהשלום,
בקרוב אציין שנה במקום העבודה שלי ואני מתכוון לעזוב אותו בקרוב. אני רוצה לחפש עבודה תוך כדי שאני עדיין עובד, אך במידה ואתקבל למקום חדש אצטרך לעזוב מיידית.
אני מבין שיש איזושהי תקופה של חודש שאני צריך להודיע למעסיק שלי לפני שאני עוזב, האם מספיק שאני מודיע למעסיק שאני מחפש עבודה חדשה כדי לציין את החודש שאני צריך לתת לו? האם הודעה ורבלית פשוטה תהווה את תהליך ספירת החודש הזה? ומה יכול המעסיק לעשות במידה ואני לא נותן לו את הזמן הזה ועוזב בפתאומיות?
תודהבהודעה מוקדמת להתפטרות חלה חובה לציין את מועד הסיום ולא די באמירקה כללית שאתה מחפש עבודה. רצוי ומומלץ שההודעה המוקדמת תהיה בכתב.
ניתן להגיע להסכמה עם המעביד כי הינך מחפש עבודה וכאשר תמצא תסיים והתקופה תחשב כחלק מההודעה המוקדמתאני עובד 9 שנים במקום עבודה הוצאתי לחל"ת 16.3 בגל הראשון של הקורונה לחודשיים כעת אני לא מוכן לצאת לחל"ת פעם נוספת האם לפי החוק המעסיק צריך לפטר אותי ולתת לי כל מה שמגיע לי תודה על תשובתךככל שאתה מסרב לצאת לחל"ת המעסיק לא יוכל לכפות עליך והוא אמור להזמין אותך לשימוע ולפטר אותך
ככל שלא תוזמן לשימוע, תוכל לטעון כי בהוצאתך הכפויה לחל"ת יש משום הרעה מוחשית ביחסי העבודה
נראה כי בנסיבות אלה תהיה זכאי לפיצוי פיטורים מלאים אך לא ניתן להבטיח כי כך יהיהשלום!
לקראת הסגר המעסיק שלי רוצה להוציא אותי לחל"ת בראש השנה. אני כרגע בחודש תשיעי ואמורה ללדת בשבוע האחרון של ספטמבר. יש לי כמה שאלות בנושא:
1. אם אצא עכשיו לחל"ת ולחופשת לידה בשבוע האחרון של ספטמבר - האם אקבל כסף על הזמן שבין היציאה לחל"ת לבין היציאה לחופשת לידה?
2. האם אחרי שתיגמר חופשת הלידה אוכל להצהיר שאני עדיין בחל"ת ולהמשיך לקבל דמי חל"ת עד יוני כפי שנקבע?
3. בכל מקרה אין בכוונתי להמשיך לעבוד במקום העבודה הנוכחי, האם כדאי להתפטר עכשיו? אם אתפטר עכשיו - אוכל לקבל דמי אבטלה בסיום חופשת הלידה?

אני מחפשת את האופציה הטובה ביותר בשבילי כדי לצאת לחופשת לידה ולהמשיך לקבל דמי חל"ת/אבטלה בתום חופשת הלידה.

תודה רבה!!המעסיק אינו יכול להוציא אותך לחל"ת ללא אישור מהממונה על חוק עבודת נשים
עלך כל הרצון לסייע אין אפשרות לתת עצות בפורום לגבי קבלת דמי אבטלה מהמוסד לבטוח לאומי, אשר יתכן שאחרת לא הייית מקבלת אותם
ממליץ על פגישה פרונטלית בה ניתן יהיה לבחון את מכלול האפשרויות העומדות בפנייךשלום,

המעביר מציע לי לעבור למשרה חלקית (במקום חל"ת) בשל משבר הקורונה - צמצום ההזמנות מלקוחות.
מאחר ואני לא חתום על סעיף 14, מה ניתן לעשות על מנת לשמר את זכות "הרעת תנאים" - להתפטר ולקבל פיצויי פיטורים, במקרה שאמצא עבודה אחרת במשרה מלאה לאחר החגים?
בתודה מראשמכיון שמדובר בהפחתה זמנית, ובהסכמה נראה כי לא מדובר בהרעה מוחשית בתנאי ההעסקה אשר תזכה אותך בפיצוי פיטורים
מומלץ לקבל יעוץ פרטני כדי לבחון את האפשרויות העומדות בפניךאני הגשת למעסיק שלי מכתב התפטרות נתתי לו התראה של 30 יום עפ"י החוק האם יכול להשאיר אותי מעבר ל30 יום לשחחר אותי רק כאשר ימצא משהוא להיליף אןתימי שמתפטר הוא זה שקובע את מועד הסיום, המעסיק אינו יכול לחייב אותך להשאר מעבר למועד שנקבת ללא הסכמתךהאם ניתן במסגרת מכתב על הרעת תנאים למעסיק לציין לו כי ככל והרעת התנאים לא תתוקן אזי יש לראות בפרק הזמן שניתן לתיקון הרעת התנאים כהודעה מוקדמת לפיטורים?שלום רב,
במידה ועובד שעתי עובד בשבוע מסוים שעות נוספות.
אם התחלף באמצע השבוע חודש חדש, עדיין מתקיימת צבירת שעות נוספות?
לדוגמא: אם עבדתי בשבוע מסוים 10 שעות כל יום, ביום החמישי כבר הגעתי ל-50 שעות (8 שעות נוספות לאחר 42 שעות שבועיות) אך יום חמישי זה כבר ה-1 בחודש הבא. בתלוש של החודש הבא אני אקבל שעות נוספות בגין יום חמישי או שזה מתאפס כי התחיל חודש חדש?

תודה מראש על התשובה.חישוב מכסת השעות הינו יומי ושבועי
לכם אם עברת באותו שבוע את המכסה השבועית, תהיה זכאי לגמול שעות נוספות ללא קשר לחודש שהתחלףהיי

אני אמורה לחתום על חוזה בעבודה חדשה והמעסיק רשם בהסכם העבודה שאני צריכה לתת הודעה מראש של 2 חודשים על התפטרות.
האם זה חוקי?
והאם זה לגיטימי לבוא בדרישה מהצד שלנו? הכוונה שהוא יצטרך גם כן להודיע לי על פיטורים 2 חודשים מראש?

תודה.ניתן לקבוע תקופת הודעה מוקדמת ארוכה מהקבוע בחוק ובתנאי שהיא הדדית
ככל שההתחייבות לתקופה ארוכה יותר הינה חד צדדית ביה"ד לא יטה לתת לה תוקף אלא בנסיבות מיוחדותשלום למשרד

אני בעלת חנות בגדים בקניון ומעסיקה 3 עובדות.
בסגר השני הקרב ובא, הקניון יהיה סגור ולכן אני מעוניינת להוציא את העובדות לחל"ת עד סיום הסגר.

האם זה אפשרי להוציא לחל"ת לתקופה כזאת קצרה או שיש תקופת מינימום?לצורך קבלת דמי האבטלה המיוחדים בתקופת החרום נדרשת תקופה מינמלית של 30 ימים
ניתן להוציא את העובדים בהסכמה לחל"ת לתקופות קצרות יותר אך לא יהיו זכאים לדמי אבטלהשלום אודה לתשובה . על פי החלטת השופט אני אמורה להגיש עד ב 30 לספטמבר את תצהיר עדות ראשית. מה עושים במקרה שיש סגר מבחינת הדין?אם לא נקבע בהוראה מפורשת של הנהלת בתי המשפט כי המועדים נדחים גם לגבי כתבי בי דין. עלייך להגיש התצהיר במועדשלום.
לאור הסגר המסתמן המעסיק רוצה להוציא אותי לחל"ת. אני בהריון, במקום העבודה עובדת 11 חודשים. אין לי התנגדות עקרונית לצאת לחל"ת. אבל להבנתי נדרש למעסיק אישור מיוחד לצורך כך. וקבלת האישור לוקחת זמן מה. השאלה שלי היא האם המעסיק צריך לשלם לי עד שהוא משיג את האישורים הנדרשים ואני בינתיים לא עובדת כי מקום העבודה נסגר לאור הסגר (בית ספר)?
אציין שאין לי ימי חופשה לניצול.המעסיק חייב לקבל אישור מהממונה על חוק עבודת נשים במשרד העבודה טרם ההוצאה לחל"ת , עד לקבלת האישור המעסיק חייב בתשלום השכר והתנאים הסוציאליים23 | 22 | 21 | 20 | 19 | 18 | 17 | 16 | 15 | 14 | 13    הקודם»   »
כניסה מנהל

Close