פורום דיני עבודה

+ הוספת הודעה

בפורום דיני עבודה לעובדים ניתן לשאול שאלות ולברר מידע משפטי. כאן תוכלו לקבל מידע איכותי, מהימן ומעודכן בכל הנושאים החמים של דיני העבודה. שלכם ובשבילכם, משרד עורכי דין שלום בר.

אני עובד במפעל ב - 3 משמרות 6 ימים בשבוע בשכר שעתי לפי שעה של 33 שקל 6 ימים בשבוע למרות שבהסכם העבודה רשום 5 ימים אני תמיד עובד שבת בוקר צהריים או לילה ומשלמים על זה 150% אורך משמרת היא 8 שעות אבל לא בשבת , ופעם בשבוע 9 שעות , אני עובד יותר מ 182 שעות בחודש ולמרות זאת השכר הברוטו לחישובי אחוזי הפרשות שהמעסיק מוכן לשלם לי לקרן פנסיה , פיצויים וקרן השתלמות הוא בערך 4500 שקל ברוטו , הטענה שלי היא שהוא חייב לשלם לפחות לפי 182 שעות כפול 33 שקל וזה יוצא ברוטו 6006 שקל שזה יהיה נשכר ברוטו לעניין ההפרשות האם זה נכון ? אני מרוויח בערך 8000 שקל ברוטו בחודש ולפעמים יותר .יש לבחון האם חל עליך הסכם קיבוצי או צו הרחבה בתעשיה, רק לאחר הבדיקה ניתן יהיה לתת מענה לשאלתךלא חל עלי שום הסכם קיבוצי או צו הרחבה אני עובד במשחטת עופות בתור שומרככל הנראה חל צו ההרחבה בתעשיה אם אתה מועסק ישירות על ידי המשחטה או בשמירה אם אתה עובד באמצעות חברת שמירה.אני עובד ישירות דרך המשחטה קימיים הסכמים קיבוציים רק בעניני עובדי השחיטה אני חתום על הסכם עבודה אישי שם רשום רק אחוזי ההפרשה לקרן פנסיה , פיצויים והשתלמות לא רשום מה הברוטו הקובע לעניינים אלולהמשך ברור זכויותיך מומלץ כי תקבע פגישת יעוץ במשרדנו, טלפון לתאום 035174455שלום, לפני מס' ימים קיבלתי הודעה ממקום העבודה שלי שבשל תהליך ייעול הוחלט לסיים את ההעסקה שלי. מאחר ואני מועסקת דרך חברה אחרת, הם אלה שיעשו בפועל את השימוע. אני ממש לפני שנה במקום העבודה הנוכחי (ב-10.04 אציין שנה). במידה והשימוע יערך לפני תאריך זה, האם לא אהיה זכאית למה שמגיע לי אם היה לי כבר שנה (הבראה, חודש הודעה מוקדמת)?
דבר נוסף, החברה דרכה אני מועסקת לא נמצאת באזור שלי. בשל כך השימוע לא יעשה פנים מול פנים, אלא בשיחה טל'. האם זה חוקי? תודה.הינך יכולה להתעקש על שימוע פרונטלי, אם יתברר כי הפיטורים ( הנטל על המעסיק או מזמין השרות להוכיח ) נעשו כדי להתחמק מתשלום תנאים סוציאליים ולא מסיבות של יעול , תהיי זכאית לפיצוי פיטורים. במידה והינך מועסקת על ידי חברת כח אדם זכותך לשימוע גם בחברת כח האדם ודרישה לשיבוץ חליפישלום, תודה על המענה. עיקר השאלה שלי במידה והשימוע יהיה לפני מועד השנה, הם עדיין מחוייבים לתת לי זכויות לפי שנה או לא? ובהמשך למה שכתבת- הם מחוייבים למצוא לי משהו חלופי או שהם יכולים להגיד שאין להם כרגע? תודה רבה!!!כפי שציינתי זכאותך לזכויות נגזרת מהשאלה האם העילה לפיטורים היא אמיתית או שזה ניסיון להתחמק מתשלום על ידי פיטורים בסמוך לפני שנהשלום וברכה!
לפני כחודש שאלתי את השאלה הבאה:
בחוזה שלי מול המעסיק סוכם על 8 וחצי שעות עבודה ליום שמתוכן חצי שעה הפסקה שאם אשאר אז במקום העבודה אקבל על זה תשלום ואם לא אז לא. לאחרונה המעסיק העלה טיעון שהתשלום על ההפסקה אמור להיות כבונוס ולכן הוא לא צריך להוסיף על זה גמל. האם אכן כך? ומה אם כבר תקופה ארוכה הוא כן שילם ועכשיו מפסיק, האם זה נחשב להרעת תנאים?

התשובה שקיבלתי היתה:
כדי שההפסקה תעמוד בכללים שנקבעו בפסיקה, המעסיק אינו יכול לקבוע מה תעשה בזמן זה ואינו יכול לכפות עליך לשהות במקום העבודה. במידה והנך מחוייב להשאר במקום העבודה נראה כי אין מדובר בהפסקה בה אתה רשאי לעשות כרצונך, ומכאן אתה זכאי לשכר והשכר חייב בתנאים סוציאליים.

ורציתי להבהיר שהמעסיק לא מחייב להישאר בהפסקה במקום העבודה, אלא שהוא מוכן לשלם על ההפסקה רק אם אבחר להישאר, וכאן השאלה איך יש להתייחס לתשלום?
אשמח למענה ובתודה מראש!ככל שאינך מורשה לעזוב את המקום בזמן ההפסקה, מדובר בזמן עבודה והינך זכאי לתשלום שכר והפרשות פנסיוניותלפי החוק עמלות זכאים לתנאים סוציאלים.
האם יש להפריש בגינם מידי חודש לקרן פנסיה .
ואם כן אז למה חישוב הפיצויים נערך לממוצע 12 חודשים אחרונים
תודההנחת היסוד בשאלתך אינה נכונה והיא משתנה בהתאם לנסיבות ולסוג העמלה. השאלה האם עמלה היא חלק מהשכר הקובע לצורך חישוב תנאים סוציאליים מורכבת ותלויה בנסיבות. מומלץ לקבל יעוץ פרטני .
נשמח לעמוד לרשותך בעניין ז 03-5174455לעורך דין שלום רב,
היו לי ימי מחלה וכשחזרתי מהם הצגתי מכתב התפטרות, יומיים לאחר מכן יצאתי שוב לימי מחלה נוספים שהרופא נתן לי ל30 יום. האם לאחרייהם אני מחוייב לחזור לעבודה או שבשל הימי מחלה ל30 יום כבר אני לא מחוייב? הרופא הוא לא רופא תעסוקתי. היה רופא אורטופד ורופא משפחה שרשמו את הימי מחלה.
תודה, זאבימי המחלה נכללים בתקופת ההדועה המוקדמת, יש להמציא אישור מרופא המשפחהשלום רב,
רוצה לדעת האם ימי מחלה נכללים בהודעה מוקדמת שהגשתי?
הבאתי מכתב התפטרות ב1.3 , ולאחר 5 ימים הייתי אצל הרופא שהביא לי ימי מחלה ל10 ימים ואמר לי במידת הצורך להגיע ולקבל עוד. כי זה משהו שמפריע לי לתפקוד לעבודה. רוצה לדעת האם לאחר שאני חוזר מהימי מחלה אני צריך לתת למקום עבודה עוד 10 ימים בשל הימי מחלה שנתנו לי, זאת אומרת לסיים את העבודה ב10.4 ?ימי המחלה נכללים בתקופת ההודעה המוקדמתהיי,
עובד בחברת אאוטסורס של חברה גדולה.
לפני חודשיים הודעתי על חופש לטיסה לחול ל10 ימים מ12.4 עד ה25.4(לפי כמות הימי חופש שקיים בצבירה כרגע)
היום 23.3 קיבלנו הודעה על חופשה מאולצת בחול המועד פסח כולל ערבי חג (חופש מה5.4 עד 11.4)
בגלל שהחברה שלה אנחנו נותנים שירות סוגרת את שעריה ומחייבת את העובדים לצאת לחופש
(אנחנו לא יושבים במתקני החברה לכן אנחנו כן יכולים להגיע לעבודה במשרדים שלנו ויש לנו משימות - חלק מהעובדים בפרוייקטים אחרים ממשיכים לעבוד רגיל).
האם הנושא חוקי שמחייבים אותנו (מספר עובדים) לצאת לחופש מאולץ בגלל חברה צד שלישי ?
תודה על המענההמעסיק רשאי לכפות חופשה\ ככל שהחופשה מעל שבוע יש להודיע שבועיים מראששלום רב,
אני בעיצומו של תהליך פונדקאות בארה"ב.
האם אוכל לנצל 7 ימי מחלה על מנת ללוות את האם הפונדקאית לבדיקות שמבוצעות בבית החולים בארה"ב?
במידה וכן- אשמח להפניה למקור החוק.

תודה,
ארזחוק עבודת נשים מתיר העדרות של המטופל/ת לצורך טיפולי פוריות
החוק לא כולל שעות ליווי של בן/בת הזוג לטיפולי פוריות.
החוק חל רק על עובד או עובדת שעובר טיפולי פוריות בעצמו לפי אישור רפואי
ניתן לטעון כי פונדקאות דינה כטיפולי פוריות אך ספק אם הטענה תתקבל וממילא החוק אינו קובע תשלום למלווה.
לעניין דמי מחלה גם כאן אין זכאות בחוק
בכל מקרה איחולי הצלחה מקרב לבהי
נפצעתי ברגל וקיבלתי חודש מחלה.
אני מאוד רוצה לעבוד מהבית מספר שעות ביום (על המחשב).
אם אני מעוניינת בכך, וגם מבחינת המעסיק זה יתרון שאעבוד ויווצר פחות עומס, האם זה אפשרי מבחינה חוקית?
תודהאני עובד עם מישהו בבניה. אם אני נפצע אני יכול לתבוע ממנו פיצוי? הוא יכול לתבוע ממני?
מתי אדם נחשב מעביד של אדם אחר, מהם הקריטריונים?כדי לבחון האם מתקיימים יחסי עובד ומעביד יש לבחון באופן מקיף את היחסים דבר המחייב פגישה מסודרת במשרד.שלום רב,

אני מזה חודש וחצי עובד ולא עובד, הוצאתי ימי מחלה ביצעתי בדיקת CT שגילו שם בלט בעמוד השדרה, אני רוצה לדעת האם אפשר להוציא על זה תאונת עבודה? כדי שדבר זה ירשם לי בביטוח לאומי כמוכר שקרה לי תוך כדי עבודה

במסגרת עבודתי יש לי כל יום להרים כל מיני חפצים כבדים

האורטופד ששאלתי אותו הוא ציין לא נפלת מסולם, לא עברת תאונה אז אי אפשר .
בגלל שאתה לא עושה ספורט מחזק את השרירים אז קרה שיש לך בלט כי אתה מרים דברים כבדים

האם זה נכון שאני לא יכול להגיש בקשה לתאונת עבודה ?ההחלטה האם מדובר בתאונת עבודה היא של הרופא ושל המוסד לבטוח לאומי. נראה כי בהעדר ארוע תאונתי הרופא צודקשלום, אני עובד בעבודתי במשך שנה וארבעה חודשים בשכר חודשי של 16 אלף שקל, כאשר לפני כחצי שנה הוחלט לקדם אותי לתפקיד ניהולי, וכן חתמתי על מסמך הדדי עם מנכ"ל החברה שבו הוסכם ששני הצדדים יתנו התראה מוקדמת של 45 ימים במקרה שאחד מהצדדים יחליט לסיים את ההעסקה.

לאחרונה ערך לי סמנכ"ל החברה שימוע לפני פיטורין.
למקום יש שם של כאלה שלא מתנהגים בצורה הוגנת לעובדים שהם מפטרים, וסביר שיגידו לי שאני לא צריך לבוא ואז לא ישלמו לי את תקופת ה-45 ימים כפי שקבענו.

שאלותיי הן:
1. האם מרגע שאומרים לי שאני מפוטר יש לי באמת לפי חוק 45 ימים שבהם אני אמור להמשיך לעבוד או לקבל את אותו השכר ללא עבודה ע"פ חוק?
2. במידה והם אומרים לי שאין בעיה שאני לא אגיע ב-45 הימים הללו, האם להתעקש על כך שיתנו לי בכתב שהם מוותרים על תקופת ההתראה המוקדמת? והאם במידה והם לא יסכימו לתת לי ויתור בכתב אז פשוט להמשיך להגיע לעבודה על אפם וחמתם?

ברצוני לציין שאני בשמחה אמשיך לעבוד במהלך 45 הימים.

תודה מראש.ככל שמדובר בהכמה למתן הודעה מוקדמת הדדית רוב הסיכויים כי ביה"ד יתן לה תוקף. המעסיק יכול להעסיק אותך בימים אלה או לשלם לך את תמורתם בכסף. במידה ומוותרים על התייצבותך אתה זכאי לשכר בגיןימי ההודעה המוקדמתבמידה והם אומרים לי שאין בעיה שאני לא אגיע ב-45 הימים הללו, האם להתעקש על כך שיתנו לי בכתב שהם מוותרים על תקופת ההתראה המוקדמת? והאם במידה והם לא יסכימו לתת לי ויתור בכתב אז פשוט להמשיך להגיע לעבודה על אפם וחמתם?עם כל הרצון לא ניתן לענות על שאלות תאורטיות וארועים שטרם ארעוביטוח לאומי מסרבים להכיר בהתפטרות שלי כדין מפוטר ולשלם לי דמי אבטלה מהיום הראשון למרות שסיפקתי להם הוכחות חותכות לפגיעות בתנאים הסוציאלים שהיו לי במקום העבודה מה ניתן לעשות?לא כל התפטרות עקב פגיעה בתנאים הסוציאלים דינה כדין פיטורין, יש לבחון את הנסיבות הספציפיות ובמידת הצורך להגיש תביעה לבית הדין לעבודהאני עובדת בצוות עם עובדת ערביה. כל אירוע היא מתלוננת על גזענות מצידי כלפיה. למשל אם היא מאחרת להחליף אותי ואני מעירה לה על כך בצורה מתורבתת, או למשל אם שנינו רוצות לקחת חופש באותו יום וכדו"מ. מנהלת כ"א אינה מעונינת להסתבך בנושא ולכן תמיד מקבלת את טענות העובדת הערביה. כך למשל זימנה אותי לפגישה מבלי לטרוח ולציין את נושא השיחה. בשיחה בהפתעה גמורה עבורי הטיחה כלפי שאני גזענית "אפילו שפת הגוף שלי גזענית" . היות והאשמה כזאת איננה ענין של מה בכך ויכולה להחתים את שמי ברצוני לדעת: האם מחובתה להודיע לי על מה השיחה? האם חובה עליה למסור םרוטוקול על השיחה.? האם חובה עליה לנהל שיחה כזאת בנוכחות למשל יו"ר הועד? האם לא חובה עליה לעשות בירור או שיחת בירור בנוכחות העובדת הערביה. האם אני יכולה לפעול משפטית נגד?מדובר בשיחת ברור ולא שימוע, ניתן להוציא לאחראית וגם לעובדת השניה מכתב התראה על פגיעה בשם הטוב והוצאת דיבה
רצוי להשיב להאשמה בכתב כדי שישמר בתיק האישי ולקבל פרוטוקול השיחה עם מנהלת משאבי אנוששלום רב,
הייתי בחופשת מחלה ובזמן זה ביצעתי בדיקת CT שגילו שיש בעיה רפואית. השבוע יש לי תור לרופא
באותם טפסים לא הוצאתי תאונת עבודה כי לא ידעתי האם יש אכן בעיה רפואית כזו או אחרת. והגשתי מכתב פיטורים בתחילת השבוע. האם שאני הולך לרופא לאחר התשובה של הCT שמופיע שם על אותה בעיה רפואית האם אפשר כעת להוציא תאונת עבודה? למרות שהגשתי מכתב פיטורים .אין קשר בין ההתפטרות ובין הגשת תביעה להכרה בתאונה כתאונת עבודהשלום רב,רציתי לשאול אם למעסיק מותר לפטר עובד אחרי שהוא חזר מחופשת מחלה. אני רוצה לציין שלפני שהעובד יצא לחופשת המחלה לא נאמר לו שרוצים לפטר אותו או משהו שקשור לפיטורים לכן מובן מאליו שהפיטורים הם בגלל שהמעסיק לא היה מרוצה מזה שהוא לקח חופשת מחלה(וכמובן שהוא הביא אישור מחלה על כל הימים שנעדר בהם). תודה מראש לתשובהאין מניעה לפטר לאחר מחלה, קשה עד כמעט בלתי אפשרי להוכיח מה המניעים של המעסיק ויש לבחון את עילות ההזמנה לשימוע כפי שהועברו לעובד.אני עובד במקום עבודה כ13 שנה
במסגרת מקודם העבודה נדרשתי לתת שעות נוספות כל שבוע וזה היה חלק מהשכר הכולל שלי המורכב מבסיס פלוס שעות נוספות
כרגע רוצים להעביר אותי מהתפקיד בתוך הארגון וכל תפקיד אחר איננו כולל שעות נוספות ונוצרת הרעה בתנאים ובשכר שלי מכיוון שלא אוכל לעבוד שעות נוספות יש לציין שבמחלקה שאני עובד כרגע כמעט כולם נמצאים על שכר גלובלי ובו מרכיב נוסף לשעות נוספות
האם מכיוון שאני לאורך שנים מיומי הראשון בעבודה מרכיב השעות הנוספות הוא חלק בלתי נפרד מההכנסה שלי ולאור העובדה שזה נמשך כ13 שנה האם יש לי איזה זכויות לשמר את ההכנסה שנוצרה לי בגין שעות אלו ולמנוע את הרעת תנאי שנוצר כתוצאה מהמעבר לתפקיד אחר בארגון שלא כולל שעות נוספות ?חזרתי לפני כשבוע מחופשת לידה (לאחר לידה שקטה). בגלל צורך נפשי הבאתי למעסיק שלי אישור לימי מחלה מתוך רצון להישאר עוד קצת בבית ולטפל בעצמי. המעסיק, שלא אהב את הרעיון שלח לי הודעה שכתוב בה שמעכשיו הם שינו את חישוב ימי המחלה לכפי הנהוג בחוק (30 ימי מחלה לשנה ולא לפי ימי עבודה) דבר שהשפיע על סך ימי המחלה שיש לי. והוריד לי את 30 ימי המחלה שצברתי (שהופיעו בתלוש ינואר שקיבלתי בעת שהותי בחל"ד) ל10. כמו כן, עד כה הביאו לי תוספת של 550 שקל שאמרו לי לפני כשנתיים שייתכן ולא אמשיך לקבלה בשנה זו (תשפד). אך למרות זאת המשיכו להביא לי אותה עד יציאתי לחל"ד (בנובמבר) ועכשיו גם אותה הפסיקו לי. האם הדבר מותר על פי חוק או שאני יכולה להתלונן על הרעת תנאים?מדובר בהפרה בוטה של החוק, הינך מוזמנת למשרדנו לקבלת יעוץ למיצוי זכויותייך מול המעסיקאהלן, אני עובד כמאבטח ולפני מס חודשים נפצעתי בבית קרע ברצועה הצולבת .
בעוד כמה ימים נקבע לי רופא תעסוקתי שכנראה יקבע לי אי כשירות לעבודה, אשמח לדעת האם בכלל אני מחוייב ללכת לרופא תעסוקתי, ובמידה ויחליט שאני לא כשיר מה יהיה איתי הלאה ומה מגיע לי בעקבות זה?במידה ואינך כשיר, הינך יכול להתפטר ולקבל את פיצוי הפיטורים אשר בענף השמירה ממילא אמורים להיות מופרשים לקרנותשלום, התקבלתי לעבודה לתפקיד פקידותי בעירייה ומבקשים ממני למלא טפסים רבים בנוגע למחלות, אשפוזים, תרופות וכו', גם לחתום על ויתור סודיות רפואית וגם לקבל אישור מרופא תעסוקתי. אני בסה''כ פקידה ולא מבינה כיצד כל התשאול הרפואי רלוונטי.אשמח לקבל כמה שיותר מידע לגבי הנושא של חיוב ויתור סודיות רפואית כדי להתקבל לעבודה בתפקיד זוטר.«   «הבא   | 70 | 69 | 68 | 67 | 66 | 65 | 64 | 63 | 62 | 61 | 60 | 59 | 58 | 57 | 56 | 55 | 54 | 53 | 52    הקודם»   »
כניסה מנהל

Close